Галина Пагутяк. Королівство

Print

Новини,

Знайомтесь: книжка!

Автор: Галина Пагутяк   
Галина Пагутяк. Королівство

Мама саме була у відрядженні, коли почались усі ті дива. Спершу з'явився хлопець, який перекидався лисом, а був Принцом. Тоді наш кіт Фелікс заговорив. Зрештою відьми і все товариство Книголюбів намагались викрасти книжку, яка виявилась чарівною. А далі... далі з'ясувалось, що це тільки початок пригод і що від мене залежить доля Королівства.

Сюжет книги динамічний і справді захоплює. Ненав'язлива, проста мова, харизматичні герої – все це створює атмосферу справжньої казки. Письменниця передала атмосферу Львова настільки яскраво, що здається, одразу можна буде впізнати місця, описані нею в книзі. Характери персонажів, їхні побут, життя – і тут так чи інакше непомітно вплітається древнє місто. Книга дуже реалістична. Життєві дороги багатьох героїв далеко не всипані перлами. Вони стикаються з необхідністю боротися за своє існування. Це стосується як головної героїні, мама якої працює у дитячому видавництві, так і сантехніка Мортіуса, який підробляє журналістом. Наша реальність, інколи жорстока та рутинна, у книжці прикрашається тиграми на балконі, вампірами-філософами, довгомудиками, з'їдликами, балакучими котами. Не обійшлося і без відьом. Хоча особливістю твору можна назвати те, що тут немає абсолютно поганих чи хороших персонажів.

Головна героїня – смілива та вольова дівчинка Люцина. Спочатку вона здається замкнутою, слабкою. Але поступово перед читачем розкривається справжня сутність дівчини. Переборюючи різноманітні перешкоди на шляху до омріяного світу, вона разом з друзями показує приклад наполегливості, віри у поставлену мету.

«Книги відкривають перед людиною незвідані світи», – сказав Бенджамін Дізраелі. Саме це зробило для своїх читачів і «Королівство».