Військова форма через 20 років

Print

Наука і техніка

Автор: Збірка «Дванадцять місяців»   

Військова форма майбутньогоУже зовсім скоро військові носитимуть не звичну для нас форму, а особливий, спеціально створений одяг. Він буде обплутаний порожнистими волокнами, в яких пульсуватиме світло. За допомогою крихітного комп'ютера (а без нього солдат у XXI столітті — все одно що козак без шаблі) те світло набуватиме будь-якого кольору. Приміром, потрапив солдат у ворожу засідку в савані — сховатися ніде, утекти — теж. Єдино можливий порятунок — замаскуватися. Та солдатові й турбуватися про це не треба. Сканер його комп'ютера миттєво визначить колір місця, де перебуває воїн, і процесор «підфарбує» його одяг у колір савани — жовтувато-лев'ячий. А в лісі «позеленіє» і стане схожим на ящірку.

Зрозуміло, що воїн нового століття буде обвішаний не автоматами й гранатами, а легкими і розумними приладами. Серед них — і голограмний передавач. У разі небезпеки достатньо натиснути на кнопку — і зображення солдата виникне десь у зовсім іншому місці. І нехай ворог стріляє у цей міраж! А справжній солдат тим часом у безпечному місці готуватиметься до захисту, якщо супротивник надумає використати заборонену зброю: наповнятиме порожнисті волокна на костюмі вуглецем, який всмоктуватиме хімічні чи біологічні речовини.

Якщо ж солдата все-таки буде поранено, то з одягу його почне виділятися речовина, яка зупинить кровотечу. Та нехай краще не буде війни, а подібні «дива» допомагатимуть людям жити в гармонії з іншими людьми і природою.