А можна й запобігти...

Print

Здоров’я і спорт

Автор: Юрій Чайковський   

Медогляд

Дітей легко вражають шлунково-кишкові інфекційні та неінфекційні хвороби, як-от харчові токсикоінфекції та токсикози, отруєння грибами, дизентерія, черевний тиф, паратифи тощо. І то найчастіше у теплі пори року: влітку, ранньої осені.

Щоб запобігти цим хворобам, слід суворо дотримуватися особистої гігієни та вживати свіжі харчі. Надто ж якщо вони з м’яса, риби чи молока. При найменшій підозрі щодо свіжості цих харчів краще їх зовсім не вживати. Запам’ятайте, що, наприклад, сальмонели, які викликають токсикоінфекції, не змінюють ні смаку, ані запаху їжі.

У туристських походах та інших мандрівках доводиться користуватися консервами. В таких випадках треба уважно оглядати кожну банку, чи не бомбажна вона. (Бомбажною називають банку, роздуту з дна або з кришки. А це свідчить про наявність у бляшанці газу, що сприяє життєдіяльності бактерій).

Дуже обережними слід бути при харчуванні грибами. Серед них найотруйніші — бліда поганка, несправжні опеньки, мухомори, сморчки. До того ж сморчки страшенно схожі на їстівні зморшки, а опеньки несправжні. — на справжні.

Велику роль в профілактиці інфекційних шлунково-кишкових хвороб відіграють правила особистої гігієни, чистота й охайність. Стежте, щоб діти мили руки з милом перед їдою, користувалися чистим посудом. Овочі та фрукти слід не тільки мити, а й обливати окропом.

Якщо ж дитина захворіє, підвищиться у неї температура, з’являються болі в шлунку, блювота, пронос, — негайно викликайте лікаря. Правильний діагноз та потрібне лікування можна встановити лише в лікарні на основі клінічних і лабораторних досліджень. Безграмотне вживання антибіотиків у домашніх умовах без консультації з лікарем тільки ускладнить хворобу.