Наші поради

Мистецтво бути читачем

Читач у сучасному інформаційному суспільстві

Читач у сучасному інформаційному суспільстві

Сучасна людина – представник «цифрової доби», прагматик, людина, якій постійно бракує часу все ж не відмовляється від читання паперової книжки. Чому?

Читання формує людину, вона стає не просто читачем, а читачем-інтерпретатором, людиною з розвиненим критичним мисленням. Така людина зазвичай:

  • нічого не сприймає на віру, все піддає сумнівам, аналізує;
  • уміє не погоджуватися та обстоювати власну позицію;
  • зіставляє різні факти та явища;
  • має розвинене критичне мислення та уяву;
Детальніше...
 

Малгожета Стрековська-Заремба. Філіпек і компанія

ctrekovcra-3Книги про Філіпека Вужека, тобто про мене, написані, щоб розважати й повчати. Розважати дітей, а повчати – дорослих.

Детальніше...
 

Поговоримо про читання

Поговоримо про читання

Думки від Ніла Геймана з лекції «Читання та обов'язок»

Цю проникливу лекцію про природу й користь читання відомий британський письменник Ніл Гейман виголосив 14 жовтня 2014 року. Вона вразила багатьох людей і була перекладена багатьма мовами.

Подаємо текст лекції зі скороченнями для наших читачів

Детальніше...
 

Френсіс Бернет. Таємний сад

bernet_frensis 2Повісті відомої англо-американської письменниці Френсіс Годґсон Бернет уже давно стали класикою. Вони перекладені багатьма мовами, за ними створено численні театральні вистави і кінофільми.

Детальніше...
 

Як продовжити молодість книги?

  • Книги бояться сонячних променів: не читайте книги на сонці.
  • Книги бояться вологи: не читайте книги у ванній кімнаті, на річці чи морі, під дощем.
  • Не читайте книги під час приготування або вживання їжі, не беріть їх брудними руками.
  • Книги бояться пилу, чистіть їх пилососом.
  • Не загинайте листки, не кладіть у книгу товстих предметів.
  • Зберігайте книги в шафах чи на полицях із скляними дверцятами.

Колобок читає книжку

 

Сесілія Джеймісон. Леді Джейн

sisilija_dzon

«Леді Джейн» — пронизлива і драматична повість американської письменниці Сесилії Джеймісон (1848–1909), створена на рубежі 20 ст. Цією історією дівчинки-сироти, сповненою неймовірних поворотів долі, таємниць і майже детективних обставин, уже більше століття зачитуються діти і підлітки. І сьогодні вона хвилює, переконує, викликає співчуття, а часом і сльози — недарма ця талановита книга по праву увійшла в золотий фонд світової літератури для дітей. Самотнє дитя леді Джейн, що протистоїть жорстокому і холодному світові, виходить переможцем у цій боротьбі — завдяки душевній красі, твердості характеру і вмінню бути вдячною і милосердною.

Детальніше...
 

День інформації "Книжкові відкриття"

informazija22 лютого у центральній бібліотеці для дітей проходив День інформації «Книжкові відкриття». Програма Дня інформації була насиченою та цікавою. Бібліотекарі читального залу та абонементу ознайомлювали всіх читачів, що завітали в цей день до бібліотеку, про нові надходження.

Детальніше...
 

Пам’ятка батькам школярів про читання дітей в сім’ї

Мама і донька читають книжкуВ наш час, коли телевізор і комп’ютер склали серйозну конкуренцію книзі, зацікавлення дітей читанням залишається одним із найсерйозніших завдань батьків, педагогів, бібліотекарів. Більшість сучасних телевізійних програм, комп’ютерні ігри формують спрощену особистість з низьким рівнем запитів. В той же час хороша книга дає унікальну можливість повноцінно і різносторонньо виховати дитину, сформувати її глибоко духовною, естетично розвинутою.

Цікавість до книги, закладена в ранньому дитинстві, в більшості випадків залишається на все життя. Тому саме батькам необхідно піклуватися про те, щоб виховувати у малечі любов до книги.

Читання не стане потребою для дитини, якщо не прикласти спеціальних зусиль.

Тому прислухайтесь, будь ласка, до наших порад:

Детальніше...
 

Рональд Дал. Відьми

ronald_dal«Відьми» — одна з найпопулярніших дитячих повістей Роальда Дала, довкола якої поміж читачами точиться чи не найбільше суперечок. Нарешті українські «малята від 5 до 105» теж мають можливість її прочитати.

Рональд Дал. Відьми: повість. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 250с.

 

Скажи мені, що ти читаєш...

Старовинні книги

Є вираз: “Скажи мені, із ким ти дружиш, і я скажу, хто ти”. Із таким самим правом можна сказати, дещо перефразувавши: “Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу, хто ти.”

Людина, яка любить і вміє читати, – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Друзі ці – книги.

Читання книг називають мистецтвом. “Чому?”, – спитаєте ви. Прочитайте, що про це говорять видатні люди всіх часів і народів, і відповідь на це запитання стане зрозумілою.

Детальніше...
 

Powered by Joomla!1.5 Multicategories

Знайомтесь: книжка!

Малгожета Стрековська-Заремба. Філіпек і компанія

ctrekovcra-3Книги про Філіпека Вужека, тобто про мене, написані, щоб розважати й повчати. Розважати дітей, а повчати – дорослих.

Детальніше...

Опитування №11

Чи є для Вас родинне читання радісною подією сімейного спілкування?

Так - 88.9%
Ні - 11.1%

Всього голосів: 9
голосування за це опитування закінчилось на: 07 трав. 2016 - 21:11
Банер