Про нас

Дитяча бібліотека: історія та сучасність

Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека

Дитяча бібліотека заснована в грудні 1951 року. Скоро їй виповниться 60 років! Звичайно, це багато, але роки не надають їй поважного віку, бо господарюють тут діти! Вони люблять свою бібліотеку, часто відвідують її. І ставши батьками, наші читачі ведуть до нас своїх дітей.

Вирує книжкове життя! Усім хочеться переглянути, почитати новеньку книжку чи журнал. Бібліотечні виставки, тематичні стелажі та полички — все тут доступне дитині, все для неї. А бібліотекарі стараються допомогти кожному читачеві вибрати потрібну книжку, підібрати матеріал для реферату, ознайомитися з новими книжками.

Не зміліє джерело пізнання, коли добро і любов пануватимуть у бібліотеці, коли діти будуть дружити з книгою і бібліотекою.

Івано-Франківська міська центральна дитяча бібліотека знаходиться по вулиці С. Бандери, 8. Телефонувати до нас можна за номером 3-25-97.

Працює щоденно з 10 до 18 години. Вихідний день — неділя. Останній четвер місяця — санітарний день. В цей день бібліотека закрита для відвідувачів, працівники виконують внутрішню роботу.

Бібліотеку можуть відвідувати діти віком від 3 до 16 років. Дитяча бібліотека має два підрозділи: молодший відділ і старший відділ. У молодшому відділі на абонементі і у читальному залі обслуговуються дошкільнята та учні 1-4 класів. У старшому відділі обслуговуються учні від 5 по 11 клас , батьки, вчителі, студенти.

Бібліотеку в рік відвідує 3.600 читачів.

Фонд бібліотеки становить 5300 екземплярів.

 

Структура

Відділ обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів

Дитяча бібліотека — молодший відділ

На абонементі цього відділу знаходяться книжки різні за тематикою та жанрами. Будь-яку з цих книжок читач може взяти додому. Книжкові полиці допомагають дітям зорієнтуватися в книжковому просторі, а бібліотекар абонементу завжди поцікавиться думкою щодо прочитаного, спитає, що іще хотів би почитати відвідувач, добере необхідну літературу.

В читальному залі світло та затишно. Привітні бібліотекарі, цікава вам література та постійно поновлювані книжкові виставки створюють атмосферу доброзичливості та творчості. Тут ви знайдете різноманітні дитячі журнали, які можна почитати і навіть зробити саморобку – вирізати та склеїти її з додатку до журналу. Саморобку можна залишити для бібліотеки, підписавши своє ім'я. В читальному залі часто проходять зустрічі, вікторини.

Відділ обслуговування учнів 5-9 класів та організаторів дитячого читання

Дитяча бібліотека — старший відділ

Абонемент пропонує відвідувачам взяти книжки додому. Фонд складається з різної література: науково-популярної, історичної, педагогічної, довідкової та художньої. Переважна більшість художньої літератури становить література за шкільною програмою. Пропонується також література для поціновувачів детективної і пригодницької літератури, психологічного роману і наукової фантастики, фентезі. Бібліотекар уважно стежить за смаками відвідувачів, складає списки рекомендованої літератури для окремих груп читачів. Спілкуючись з читачами та організовуючи тематичні книжкові виставки, бібліотекарі популяризують книжковий фонд та допомагають читачам обрати найцікавішу для кожного книгу.

Читальний зал відділу приваблює читачів не тільки добре підібраним фондом та широким вибором періодичних видань, але й доброзичливим ставленням бібліотекарів до відвідувачів. Тут завжди допоможуть читачам знайти потрібну і найповнішу інформацію, навчать користуватися наявним довідково-бібліографічним апаратом та довідковою літературою. Різноманітні ігри, вікторини, літературно-музичні вечори, фольклорні свята, зустрічі з цікавими людьми – всі ці заходи є частими гостями читального залу.

 

Обличчя бібліотеки

Іванцева Ганна Дмитрівна

Іванцева Ганна Дмитрівна – завідувачка бібліотеки, заступник директора МЦБС по роботі з дітьми. В своїй роботі намагається задіяти всі сторони бібліотечної роботи, щоб бібліотека стала справжнім центром гармонійного розвитку дитини, культурно-освітньою та інформаційною установою, центром бібліотечно-бібліографічного обслуговування дітей та організаторів дитячого читання.

Надає методичну та практичну допомогу бібліотекам МЦБС, впроваджує передові досвіди кращих бібліотек України за зарубіжних країн. Проводить спільну роботу з управлінням освіти міськвиконкому та іншими дитячими установами.

На базі дитячої бібліотеки проводяться майстер-класи, тренінги, семінари, конференції, анкетування, опитування, до яких залучаються як міські, так і шкільні бібліотекарі.

ЦБ для дітей стала учасницею різноманітних бібліотечних проектів.

Робота ЦБ для дітей висвітлюється на веб-сайті.

Працьовитість, кваліфікованість, культура – головне в роботі Ганни Дмитрівни.

Войновська Євдокія Василівна

Войновська Євдокія Василівна. Закінчила Снятинське культурно – освітнє училище по спеціальності бібліотечна справа. З 1966 року працювала зав. бібліотекою с. Невочин.

Потім в Івано – Франківській районній бібліотеці на посаді методиста. З 1970 р. зав. читальним залом дитячої бібліотеки №2.

1980 р. переведена на посаду головного бібліотекаря, де працює по сьогоднішній день.

Надає методичну і практичну допомогу бібліотекам – філіям міста. Редагує алфавітний, систематичний і краєзнавчий каталоги, систематичну картотеку статей.

Проводить індивідуальні та групові бесіди біля ДБА. Незмінний керівник та хазяйка дитячого природничого клубу «Барвінок».

Спокійна, стримана, доброзичливо відноситься до колег, з любов'ю по батьківські спілкується з дітьми, навчає їх любити свою землю, виховує екологічну грамотність у клубі «Барвінок».

Дерехович Олександра Миколаївна

Дерехович Олександра Миколаївна. Працювала вчителем, закінчила Івано-Франківський педінститут, історико-філологічний факультет.

16 серпня 1969 р. була прийнята на роботу в міську дитячу бібліотеку №2, на посаду зав. читальним залом.

Професія бібліотекаря, як і вчителя, є неспокійною, завжди в пошуках, в цьому її краса.

Ще літописець Нестор писав: «Якщо пошукаєш у книгах мудрості уважно, то знайдеш велику користь для своєї душі».

Своїм маленьким читачам допомагала знаходити в художній літературі красиве й прекрасне – це книги про природу, працю, поезію, живопис, спорт, музику.

Через індивідуальні бесіди, масові заходи, намагалась пояснити, що художні твори є явищами мистецтва. Вони розкривають суспільні відносини, характери і переживання людей. Що художнім словом можна передати інформацію викликати у читача певні думки і почуття.

30 вересня 1977 р. , в зв'язку з централізацією міських бібліотек, була призначена старшим бібліотекарем ЦДБ, читального залу для дітей I – IV класів.

Була провідним бібліотекарем. 10 вересня 2007 р. звільнена з посади провідного бібліотекаря ЦБС за власним бажанням.

Атаманюк Леся Володимирівна

Атаманюк Леся Володимирівна. Провідний бібліотекар закінчила Калуське культ-освітнє училище.

З 1978 р. працює в Івано-Франківській ЦБ для дітей бібліотекарем. З листопада 1990 р. назначена бібліотекарем I категорії. В 2008 р. атестаційна комісія присвоїла Атаманюк Лесі Володимирівні кваліфікацію провідного бібліотекаря за ефективну роботу з дітьми, активну і змістовну роботу з залучення дітей до читання.

Леся Володимирівна, обслуговуючи дітей, докладає багато зусиль, уміння, винахідливості, щоб бібліотека для маленьких читачів стала казковою домівкою. Вміє дібрати ключик до дитячих сердець.

Енергійна, працьовита, життєрадісна. Запалює всіх до праці. Бажана в школі, знаходить спільну мову з педагогами та батьками.

Булдигіна Галина Іванівна

Булдигіна Галина Іванівна. Була прийнята на роботу в центральну бібліотеку для дітей 3 квітня 1983 р. на посаду бібліотекаря тимчасово.

Через рік була оформлена на роботу постійно. Тридцять років пропрацювала на абонементі старшого відділу бібліотекарем I- категорії. Намагається зацікавити дітей книжками, для чого постійно вивчає книжковий фонд. Проводить з дітьми бесіди, аналізує читання дітей.

Виявляє інтереси дітей, веде групи читачів за інтересами. Складає РС і ІС літератури. Проводить бесіди на сприйняття прочитаного. Нову літературу обов'язково переглядає, щоб мати змогу рекомендувати книгу дітям.

Діти знають, що Галина Іванівна завжди допоможе їм, порадить цікаву книгу для читання. Привітна, розумна, начитана, для будь-якого відвідувача може знайти та порадити книжку, зацікавити читанням.

Телезин Галина Василівна

Телезин Галина Василівна – бібліотекар I категорії. Працює в читальному залі старшого відділу.

Після закінчення Калуського культурно – освітнього училища працювала у бібліотеці – філії №2, обласній бібліотеці для юнацтва. У 1980 році повернулась у ЦБ для дітей, де працює по сьогоднішній день.

Любов до книги ще з дитячих літ привела її до професії бібліотекаря. Робота і професія для неї - одне ціле. Працюючи в читальному залі, Галина Василівна на основі християнських цінностей та моралі старається привити любов до книги, яка навчає любити людей і життя.

Бібліотекар I категорії Телезин Г. В. цікаво та змістовно оформлює книжково-ілюстративні виставки. Вони завжди актуальні, користуються увагою користувачів.

Фаховий знавець бібліотечної справи, знаходить підхід до кожної дитини. Завжди готова допомогти у виборі літератури.

Приємна у спілкуванні, енергійна, інтелігентна та працьовита.

Томілова Лілія Іванівна

Томілова Лілія Іванівна – бібліотекар 1-категорії читального залу старшого відділу.

Працює в центральній бібліотеці для дітей з квітня 2001 року, до того працювала в бібліотеці-філії для дітей №1. За фахом – педагог та психолог. Професією бібліотекаря оволоділа на практиці та на курсах підвищення кваліфікації. Знання, здобуті за основним фахом, дуже допомагають в роботі: при спілкуванні з дітьми, при підготовці та проведенні масових заходів.

Охоче сприймає нове та цікаве в роботі бібліотек та впроваджує у свою діяльність. Постійно підвищує свій фаховий рівень, вивчаючи професійні журнали, слідкує за новинками вітчизняної та зарубіжної літератури, знайомиться з різногалузевою літературою, що надходить до бібліотеки.

Активно впроваджує у свою роботу інноваційні технології, тестування та анкетування. Створює контент сайту бібліотеки www.bibliokid.if.ua

Привітна, інтелігентна, креативна, самодостатня.

Щепківська Наталія Михайлівна

Щепківська Наталія Михайлівна працює в бібліотеці з 2007 року. Закінчила Калуський коледж культури і мистецтв за спеціальністю «Бібліотечна справа» та Рівненський інститут культури. За фахом – бібліограф. У 2010 – 2011 році пройшла навчання з комп'ютерної грамотності для працівників бібліотек та отримала сертифікат тренінгового центру Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка за навчання за програмою «Бібліоміст-Україна». Працює в молодшому відділі читального залу.

У своїй роботі з дітьми велику увагу приділяє духовному вихованню. Постійно відвідує молодшу школу, залучає дітей до читання, разам з учителями початкових класів готує та проводить різноманітні заходи.

Активно відгукується на впровадження новітніх технологій. Енергійна, приємна в спілкуванні, толерантна, позитивна.

Ляхович Марія Михайлівна

Ляхович Марія Михайлівна. В бібліотеці працює з січня 2012 року. Закінчила Калуський коледж культури і мистецтв за спеціальністю «Бібліотечна справа». Навчається у Львівському національному університеті ім. Франка на факультеті культури та мистецтв за спеціальністю «Книгознавець, бібліотекознавець, бібліограф».

Старанна, зацікавлена своєю роботою. Відкрита до спілкування із дітьми, вміє зацікавити до читання, має приємний тембр та темп мовлення, що є важливим при проведенні заходів для молодших читачів.

 

Елеонора Барзотті Я і світ навколо мене

barzotti_eleonoraОдна із найперших дитячих енциклопедій, яка повинна з'явитися у бібліотечці малюка.

 

Сергій Оксеник Лісом, небом, водою. Інженер

oksenyk_sergijБезнадійний, жахливий, авантюрний план Лисого не сподобався нікому – ні Лелі, ні Марічці, ні Бороді...

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 4

Powered by Joomla!1.5 Multicategories

Знайомтесь: книжка!

Сільвія Плат. Кухня пані Вишеньки
kukhnya_pani_vyshenky_0

Якось помічники пані Вишеньки захотіли помінятися своїми ролями на кухні. Міксер і Духовка надумали прасувати, Праска — пекти вафлі, Пралька — бісквіт, а Кавоварка прагнула скуштувати морозива...

Детальніше...

Опитування №11

Чи є для Вас родинне читання радісною подією сімейного спілкування?

Так - 88.9%
Ні - 11.1%

Всього голосів: 9
голосування за це опитування закінчилось на: 07 трав. 2016 - 21:11
Банер