Мова – інтелектуальний портрет народу: до Дня рідної мови

PDF Print E-mail

Новини,

Останні новини

Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека   
Понеділок, 06 лютого 2017 13:46

Чому ж саме взимку відзначається таке важливе свято? Давно це було...На півдні Азії в маленький країні жив народ – бенгальці. Любили вони співати, танцювати, складати казки. І здавалося, ніщо не могло затьмарити їхнього життя. Та одного дня влада заборонила цьому народу розмовляти рідною бенгальською мовою. Не могли люди змиритися з цим. На знак протесту зібралися вони на головному майдані міста, щоб відстояти право спілкуватися рідною мовою. Але влада не хотіла йти на поступки. По людях поліція відкрила вогонь. У результаті загинуло четверо студентів. Сталася ця страшна подія 21 лютого 1952 року. Та бенгальці таки змогли повернути право спілкуватися рідною мовою, але той трагічний день назавжди залишився в пам'яті та історії людства.

Саме тому 21 лютого світова спільнота вирішила відзначати Міжнародний день рідної мови.

mova_dysa_naroduРідна мова: оздоровлює та подовжує життя

Луцький медик Олександр Харченко виявив цікаву закономірність: нешанобливе ставлення до рідної мови... скорочує життя. І доводить, що саме мовою створюється здоров'я та нездоров'я нації.

Повірити в це складно, проте медик пояснює феномен логікою науки фізики, поєднаної з анатомією та фізіологією тіла людини. Статтю Олександра Харченка «Оздоровлює та подовжує життя... рідна мова» можете прочитати у газеті «Рідна земля» за 10 лютого 2017 року. Даємо короткий огляд цієї статті.

1.Мову створює вібрація земної кори території проживання людини

Терени Франції, Польщі, Китаю, України вібрують на планеті по-різному, а ми, стоячи на ній, теж вібруємо: у Франції – «по-французькому», в Польщі – «по-польському», а в Україні – «по-українському». Вібрація прошарку земної кори є суто специфічною в кожному регіоні планети. Вона залежить від товщини земної кори в певному регіоні, складу її мінералів, водності тощо. Специфічно працює й мовний апарат, по-різному реагує кожним своїм м'язом, кожною своєю часточкою та кожною клітиною тіла на цю специфічну вібрацію, створюючи мову. Ще одна особливість мовного апарату - він знаходиться у вертикальному до поверхні планети тілі людини. Бо мова й вертикальність – тотожні. Лише людина має мову, а інші невертикальні сутності на планеті теж «розмовляють між собою», проте не мовою –риком, писком, криком, цвіріньканням.

2.Підв'язкова кістка інформує вестибулярний апарат і створює ту чи іншу мову

У людини в горлі є маленька вигнута, ніби підкова, кісточка – підв'язкова. До неї інформаційно під'єднані всі м'язові системи організму. Цей диво-орган нашого тіла відчуває всі вібрації планети та грає головну роль у мовному процесі. Якщо користуватися невідповідною до території проживання мовою, то порушується природний процес передавання інформації від цієї кісточки до м'язів, і людина починає недужати. Ще давньокитайські цілителі казали, що язик – це друге серце, а мова є рухом душі.

Порада від луцького медика О.Харченка для здоров'я тіла й душі: співвібруйте з рідною землею: живете в Україні – говоріть щирою українською, живите у Франції – то щирою французькою, в Польщі – польською, в Китаї – китайською.

Кожний народ має специфічну артикуляцію. Чому так? Вона віками сформувалася відповідно до природних умов.

Француз говорить із прононсом, щоб менше вдихати через ніс та не утискати серце легенями.

Італієць – дуже швидко, бо так примушує підв'язкова кіста через підвищену вібрацію їхньої території проживання.

Британець мусить не закінчувати слова, а ковтати їх – це вічний туман змушує його закривати рота, щоб не «залити водою легень».

Тож кожна частина планети вібрує по-своєму, створюючи й специфічну мову, й специфічну будову тіла, черепа, обличчя, й специфічну поставу.

3.Зачинаємо говорити в Україні українською

Найнижчий показник життя українців у Європі і світі Олександр Харченко пояснює і з точки зору сенсфізіологіки. Суржик, неправильна українська – ламана мова – зламує й тіло.

Доктор Харченко проводив дослідження на пацієнтах читанням високохудожніх текстів рідною мовою. Виліковування рідною мовою людини відбувається буквально на очах: миттєво змінюється постава, бо всі м'язи починають добре працювати. Його доповідь на симпозіумі у Варшаві з цього питання стала відкриттям.

Діабетикам пан Олександр радить читати уголос твори Лесі Українки, Івана Котляревського, Івана Франка. Рівень цукру в крові за таких вправ зменшується. Давні тибетська та індійська медицини також вказували на косномовність як причину діабету.

Онкохворим лікар рекомендує не кричати, не утримувати висловлення своєї думки та не говорити ламаною мовою.

Говорить українською в Україні! Говоріть діалектом свого краю й вилікуєтеся від хвороб, що вас турбують.

Повірити в це – складно. Спробуйте і переконаєтесь!

Мовні цікавинки

 • В український мові й донині збереглися назви місяців з давньослов'янського календаря:                                                                                                                                                                                   
 • Січень – час вирубки лісу
 • Лютий – люті морози                                                                                                                                                      
 • Березень – Починає цвісти береза, брали березовий сік
 • Квітень – початок цвітіння
 • Травень – зеленіє трава
 • Червень – червоніють вишні
 • Липень – початок цвітіння липи
 • Серпень – від слова «серп», що вказує на час жнив
 • Вересень – цвітіння вересу
 • Жовтень – жовтіють листя
 • Листопад – опадає листя з дерев
 • Грудень – від слова «груда» - мерзла колія на дорозі
 

Знайомтесь: книжка!

Кесі Вілліс Ботанікум

botanikymЛаскаво просимо до «Ботанікуму»!

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу