Майстерно для найменших: знайомтесь, дитяча письменниця Оксана Кротюк |
![]() |
![]() |
![]() |
Останні новини |
Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека |
Вівторок, 03 грудня 2019 15:42 |
член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України. Мешкає та працює в Києві. 18 грудня виповнюється 50 років від дня народження Оксани Петрівни Кротюк. Щиро вітаємо пані Оксану з днем народження! Бажаємо міцного здоров'я та творчих успіхів! Стіни нашої бібліотеки ще пам'ятають, як пані Оксана живо спілкувалася з маленькими читачами нашої бібліотеки та артистично читала свої твори. Запрошуємо Вас, пані Оксано, до нас у гості! Ваші твори малята нашої бібліотеки читають та з задоволенням поспілкувалися б з їх авторкою. Чекаємо! Оксана Кротюк народилася в місті Луцьку в переддень Святого Миколая 1969 року. Оксана закінчила Луцьку школу №13, Луцьке педагогічне училище імені Ярослава Галана, Київський Державний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова. З 2004 року і донині працює на посаді літературного редактора журналу «Малятко». З 2010-го також втілює власний авторський проект на Українському радіо (програма «Великий світ малого читача»: канал «Культура»). Оксана Кротюк систематично виступає з творами різних жанрів для дітей у періодиці (журнали «Малятко», «Зернятко», «Пізнайко», «Крилаті»...) та колективних збірках (видавництва «Свічадо», «Богдан», «Лелека», «Белкар-книга» та ін.).
Лірична, образна і гармонійна поезія Оксани Кротюк оточує дитину добрим світом замріяної природи. Кожен віршик сповнений тепла і світла, вчить дитину любити маму й тата, рідну землю, навколишній світ, зростати доброю і чуйною. Проста і зрозуміла, вона наповнена і глибоким філософським підтекстом. У віршах Оксани Кротюк – пісенні фольклорні мотиви, різноманітні традиційні художні прийоми і засоби творення образного світу для дітей: звуконаслідування, гру словом, чітке римування, ритм та особлива інтонація перелічування, алітерація та асонанси. Материнська любов витає у віршах, у яких світ природи дуже близький і світові дитини. Оксана Кротюк адресує свою творчість найменшим читачам і керується при цьому високими художньо-естетичними критеріями» (Тетяна Качак) Письменниця про себеНа запитання, як стати дитячою письменницею, Оксана Кротюк відповіла: «Одне знаю точно: такого рішення я не приймала. Якось спробувала писати — й отримала гарний відгук у людей, які на тому розуміються. Мене спонукали і пояснювали, що не годиться не працювати, коли ти надаєшся до тої праці. Спочатку це письмо було як захоплення, — але не те захоплення, котре розвага, а те, котре вимагає шліфування, як-от у спорті чи малярстві» Свої біографічні рядки письменниця зазвичай підсумовує словами: «Все вище сказане ні про що не говорить і нічого не означає. Про автора говорить і автора означає виключно те, що він створив. У застосуванні до дитячого автора ця теза працює посилено, бо діти розумні: їх не цікавлять імена й відзнаки. Тому беручись до кожного вірша, до кожної прозової мініатюри, почуваєшся новачком: чи здужаєш, чи не сфальшивиш. Відтак найвища нагорода, якої я була удостоєна як автор - це розповіді батьків про те, що діти просять покласти мою книжечку біля подушки на ніч». Твори Оксани Кротюк, які Миколай може принести дітям під подушку!Оксана Кротюк "Абетка"
«Оксана Кротюк створила змістовний, цікавий, самобутній твір, який беззастережно можна вважати одним із найвдаліших у ряду абеток. Кожна з її поетичних мініатюр не тільки містить у собі приступний дитині, вдало дібраний словесний ілюстративний матеріал, що з його допомогою легко й невимушено запам'ятаються всі літери абетки. Поетичне слово тут щире, живе, зігріте веселою вигадкою і гумором», – так охарактеризував її А. Григорук. «Традиційною за підходом й оригінальною за творчими рішеннями є збірка «Абетка», покликана ознайомити дітей із новими літерами з допомогою пізнавальних віршиків про акулу, ворону, гусака і про їжачка-мандрівника, про Лесика і Едика, маленьке мавпенятко та ін.», - пише Тетяна Качак. Оксана Кротюк «Найкраща земля»
"Хоч зблизька дивись, Хоч дивися здаля, Найкраща у світі – Рідна земля." Оксана Кротюк збірка "От би мені коника!"
У багатьох малюків буває такий період, коли хочеться робити усе самостійно: чистити зубки, переходити дорогу, не тримаючись за мамину руку, самостійно лізти по найвищих драбинках і, звичайно ж, «читати» книжки. Найчастіше це ті улюблені книжки, які читаються по двадцять разів на день і які дитина вже знає напам'ять. Особливо діти люблять віршики – короткі, ритмічні, із цікавим і зрозумілим сюжетом. Такі вірші легко запам'ятати і можна сміливо «читати» здивованим батькам, навіть тримаючи книжку догори дриґом. Віршики Оксани Кротюк із збірки «От би мені коника» саме такі – прості за будовою і наповнені яскравими образами. Віршована казка Оксани Кротюк "Чорне море й синій кит"
Багато різних подій відбувається у цій грайливій, підтонованій легким гумором казці. І всі вони динамічні, веселі й водночас пізнавальні. Авторка веде свою розповідь невимушено й легко, чітко розуміючи інтереси й вікові можливості маленького читача. Дитячі вірші Оксани Кротюк "Неслухняне левеня"
Оксана Кротюк «Веселі Єноти»
Оксана Кротюк «Песик Чапа»
Книжка підкаже читайликам, як доглядати домашніх улюбленців, як гарно поводитися і чому важливо читати. Оксана Кротюк «Пташечка прилетіла»
Просто в книжці є розгортки з витинанкою, аплікацією, розмальовкою. Є схеми виготовлення народної ляльки, традиційної пташечки та коника, рецепт випікання обрядового печива. Є ігри-веснянки й колискові з нотами, і вірші, які можна вивчити до Дня матері... В основу книжки авторка поклала розповіді про головні свята весняного народного календаря: від дня Сорока Святих до Теплого Миколи. У світі тисячі народів. А відрізняються вони мовою, культурою і традиціями. Тим і цікаві один одному. «Пізнавальна, розважальна, розвивальна книжка для дітей «Пташечка прилетіла». За змістовим наповненням, структурою й функціональністю вона зацікавлює не менше, аніж пригодницький художній текст. Книжка репрезентує той тип видань для дітей, який окрім читання пропонує гру й творчість. Імпонує увага авторки до народних традицій, українського фольклору, дбайливе ставлення до мови, слова й фаховий підхід до підбору та подачі матеріалу. Ілюстрації ідеально гармоніюють із запропонованим текстом» ( Тетяна Качак) |
«Тепер, або ніколи, Рікко» Майкен Нюлунд |
|
Детальніше... |