Коли хрестили Русь?

PDF Print E-mail

Історія України

Автор: Збірка «Дванадцять місяців»   

Ротонда на Аскольдовій могилі у Києві

На це запитання більшість відповість так: відбулося те 988 року за князювання Володимира Святославовича, що його пізніше й прозвано за те святим. Ще й пошлються на пам’ятник князеві над Дніпром, де він навічно застиг у височині з’хрестом у руці...

Великої помилки в такій відповіді не буде. Але є одна доволі істотна обставина, пов’язана з хрещенням Київської Русі, яку мало хто знає. Володимир, виявляється, хрестив киян удруге. В нього був у цій справі попередник — Аскольд.

Історики вже давно звернули увагу на те, що в іноземних джерелах ніде ані словом не згадується про таку важливу не тільки в житті Русі, а й усього християнського світу подію — хрещення Київської Русі в епоху Володимира Святославовича. Зате знайшли там свідчення про таку подію в трохи давніші часи. В різних документах ідеться про те, що влітку 860 року за князювання в Києві Аскольда відбулося хрещення Русі.

Що ж.сталося після того? Чому про той факт забули і Володимирові довелося хрестити Русь удруге?

Як відомо, 882 року Аскольда було вбито, а його місце на київському престолі зайняв ладозький князь Олег, язичник.

На думку істориків, Олегові ніколи не вдалося б захопити Київ і владу, якби не підтримка всіх інших язичників Київської Русі, що їх на той час лишилося тут багато після Аскольдового хрещення.

Отже, після приходу Олега на київський престол у державі знову запанувало язичництво. З літописів вилучалися всі згадки про подію влітку 860 року. Після того минуло сто двадцять вісім років. У Києві князювали Олег, прозваний «віщим», Ігор, якого дехто вважає небожем Олега, його вдова Ольга, її син Святослав, а потім Святославів син Володимир, котрий і вирішив приєднати Русь до християнського світу.

Важко сказати, знав він чи не знав про Аскольдове хрещення (більшість істориків схиляються до думки, що знав), зате відомо: все те відбувалося з великою урочистістю і так, мовби Русь і справді хрестилася вперше.

 

Знайомтесь: книжка!

Маргіт Ауер Школа чарівних тварин. Повний відпад!

shkola_zarivnyx_tvarynЧетверта книжка з серії «Школа чарівних тварин» німецької письменниці Маргіт Ауер із чарівними та кумедними ілюстраціями Ніни Дуллек,

Детальніше...

Опитування №11

Чи є для Вас родинне читання радісною подією сімейного спілкування?

Так - 88.9%
Ні - 11.1%

Всього голосів: 9
голосування за це опитування закінчилось на: 07 трав. 2016 - 21:11
Банер