Коли хрестили Русь?

PDF Print E-mail

Історія України

Автор: Збірка «Дванадцять місяців»   

Ротонда на Аскольдовій могилі у Києві

На це запитання більшість відповість так: відбулося те 988 року за князювання Володимира Святославовича, що його пізніше й прозвано за те святим. Ще й пошлються на пам’ятник князеві над Дніпром, де він навічно застиг у височині з’хрестом у руці...

Великої помилки в такій відповіді не буде. Але є одна доволі істотна обставина, пов’язана з хрещенням Київської Русі, яку мало хто знає. Володимир, виявляється, хрестив киян удруге. В нього був у цій справі попередник — Аскольд.

Історики вже давно звернули увагу на те, що в іноземних джерелах ніде ані словом не згадується про таку важливу не тільки в житті Русі, а й усього християнського світу подію — хрещення Київської Русі в епоху Володимира Святославовича. Зате знайшли там свідчення про таку подію в трохи давніші часи. В різних документах ідеться про те, що влітку 860 року за князювання в Києві Аскольда відбулося хрещення Русі.

Що ж.сталося після того? Чому про той факт забули і Володимирові довелося хрестити Русь удруге?

Як відомо, 882 року Аскольда було вбито, а його місце на київському престолі зайняв ладозький князь Олег, язичник.

На думку істориків, Олегові ніколи не вдалося б захопити Київ і владу, якби не підтримка всіх інших язичників Київської Русі, що їх на той час лишилося тут багато після Аскольдового хрещення.

Отже, після приходу Олега на київський престол у державі знову запанувало язичництво. З літописів вилучалися всі згадки про подію влітку 860 року. Після того минуло сто двадцять вісім років. У Києві князювали Олег, прозваний «віщим», Ігор, якого дехто вважає небожем Олега, його вдова Ольга, її син Святослав, а потім Святославів син Володимир, котрий і вирішив приєднати Русь до християнського світу.

Важко сказати, знав він чи не знав про Аскольдове хрещення (більшість істориків схиляються до думки, що знав), зате відомо: все те відбувалося з великою урочистістю і так, мовби Русь і справді хрестилася вперше.

 

Знайомтесь: книжка!

Пухнасті казочки. Віталія Савченко

25_06_2024_1Пухнасті казочки приходять звідусіль.

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу