Найперший друкований підручник

PDF Print E-mail

Про книги

Автор: Збірка «Дванадцять місяців»   

Іван Федоров

«Книги — ріки, що наповнюють Всесвіт мудрістю» — ось яка похвала книгам дійшла до нас із давнини.

Справді, мудрість і знання, нажиті людьми в горі, труді, радості, дбайливо збираються і залишаються в книгах, наче мед, який бджоли носять з квіток у щільники.

Книги — ріки... Може, й справді в старовину їх можна було порівняти з ріками. Тепер книги — це море. Скільки їх виходить у нас! Але і книжкове море, й книжкова ріка беруть початок, мов із джерельця, з однієї-єдиної, найпершої книги — з добре знайомого всім букваря.

Перший буквар побачив світ у 1574 році в Львові. Називався він «Азбука». Це також була одна з перших друкованих книг — до цього книги переписувалися від руки. Вона з’явилася завдяки Івану Федорову — засновникові книгодрукування в Росії і на Україні. То був перший підручник, за яким слов яни вчилися читати.

Іван Федоров добре розумів, що його книжки неписьменній людині не потрібні. її треба спершу навчити читати, і тільки тоді вона збагне, який скарб для людини — книга. Для цього він написав і видав свою «Азбуку».

Першодрукареві випало жити в складний час. Багато лиха він зазнав від недоброзичливців, заздрісників. Часто гнаний, переслідуваний, він переїздив з міста до міста, однак не припиняв розпочатої справи. Першодрукар ніколи не прагнув ні почестей, ні багатства. Помер він у бідності. Друзям навіть довелося викупати його майстерню, яку могли забрати за борги.

Іван Федоров не нажив багатства. Зате зажив великої слави. І доки люди вчаться читати, доки беруть до рук буквар, його не забудуть.

 

Знайомтесь: книжка!

«Несподіване кіно» Наталія Ясіновська

nespodivane_kinoДарка й Кет не уявляють свого життя без танців.

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу