Метро

PDF Print E-mail

Школа безпеки

Автор: Збірка «Дванадцять місяців»   

Безпека у метро для дітейЗ давніх часів люди намагалися приручити час. Винайшли годинники, вигадали календар. Та все марно. Зрештою, люди зрозуміли, що час приручити неможливо. Але якщо ставитися до нього ощадливо і витрачати його з розумом, то можна отримати від нього в подарунок кілька зайвих секунд, хвилин, годин і навіть днів! Люди перестали ганятися за часом, а навчилися заощаджувати його. Зокрема допомагає їм у цьому метро.

Щоб почуватися безпечно у підземному транспорті, треба знати і виконувати правила користування метрополітеном.

Почнемо зі східців. Вони тут незвичайні, наче в казці, самі несуть людей. І називаються ескалатором. Ідучи ним, треба триматися за поручень, щоб при раптовій зупинці не впасти. Пригадай подібну ситуацію з мультика «Ну, постривай!», коли вовк летів донизу в мисці, збиваючи пасажирів з ніг. Заєць там теж порушив правила — біг ескалатором, перестрибуючи через сходинки.

Сидіти на східцях теж не рекомендується, навіть якщо ти дуже стомився. Бо твій одяг може застрягнути між сходинками.

Небезпечна ситуація може виникнути і на платформі — не підходь близько до її краю, щоб не посковзнутися, щоб хтось не штовхнув тебе. А якщо впустиш щось на рейки, то будь розумним пасажиром: не стрибай униз, знай, що у чергового по станції є спеціальні кліщі для діставання предметів.

Якщо при аварії поїзд зупиниться в тунелі — не панікуй і виконуй всі команди працівників метрополітену.

Метро розраховано на вихованих пасажирів. Кинута на платформі бананова шкірка може стати загрозою для багатьох людей. І непритримані двері вестибюля можуть набити комусь ґулю... Пам'ятай про це.

 

Знайомтесь: книжка!

Дітям про опришків Роман Ясків

ditjam_pro_opryskivЦе видання присвячено яскравому явищу в національній культурі — опришківству —

Детальніше...

Опитування №11

Чи є для Вас родинне читання радісною подією сімейного спілкування?

Так - 88.9%
Ні - 11.1%

Всього голосів: 9
голосування за це опитування закінчилось на: 07 трав. 2016 - 21:11
Банер