Чому співають птахи?

PDF Print E-mail

Віконце у природу

Автор: Борис Розен   

Співають птахиРанок у лісі. Перші промені сон­ця ніжно торкаються верхівок дерев, пронизують лісові хащі. І ось із гли­бини лісу долинуло тихе: «ку-ку, ку-ку...» Слідом за ним дрібно-дрібно за­стукотів дятел. Десь недалечко за­співав дрозд. Йому відповів другий, третій. Почався ранковий концерт.

В багатоголосому хорі пташок ви почуєте тріскотіння сороки, каркан­ня ворони, співи соловейка...

Чому ж співають птахи, та ще й на різні голоси? Багато хто думає, особливо селяни, мисливці, пастухи, що птахи між собою розмовляють. Вже давно вчені-орнітологи вислов­люють припущення, що пташине ще­бетання — це сигнали, з допомогою яких пернаті передають різноманіт­ну інформацію: попереджають про небезпеку, повідомляють про місцезнаходження корму, подають коман­ди пташенятам під час перельоту тощо. Але для того, щоб це довести, потрібно вивчити пташині голоси.

На допомогу вченим прийшли но­вітні прилади — звукоаналізатори, магнітофони, кіноапарати. Кінофіль­ми допомагають вивчати повадки птахів, а магнітофонні записи — їхні голоси. Тепер вже немає ніяких сум­нівів, що пташиний спів — це різ­номанітні сигнали. У кожного виду птахів, навіть у одного й того ж пле­мені, ці сигнали свої, тільки їм вла­стиві. Поки що вченим не пощасти­ло розшифрувати пташині голоси. Але не за горами той час, коли на книжкових полицях з'явиться словник-довідник пташиних сигналів. І це буде ще однією перемогою на шля­ху до пізнання мови тварин.

 

Знайомтесь: книжка!

«Роденія, або Подорож за веселку» Надія Гуменюк

rodenijaОднієї ночі хтось у білій тозі скрадається до книжкової шафи в кімнаті Маркіяна.

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу