Батькам про здоров’я дітей

PDF Print E-mail

Здоров’я і спорт

Автор: Юрій Чайковський   

Дифтерія страшна хвороба, що зажила собі похмурої слави. Найчастіше вона вражала дітей. Хвороба ця поширена здавна, як смерч, шугала вона по землі, вбиваючи тисячі людей.

При дифтерії в горлі утворюються брудно-сірі плівки, які заважають хворому дихати. Протягом десятиліть єдиним засобом боротьби з цією хворобою було відсмоктування плівок через скляну трубочку. Але досить якогось необережного руху чи кашлю в хворого — і плівка потрапляє в рот лікареві. А це призводить до такого ж захворювання у нього самого. Історія знає випадки, коли лікарі, рятуючи дітей, самі заражалися дифтерією і помирали.

Наполегливі наукові пошуки увінчалися згодом відкриттям збудника дифтерії. Минуло ще з десяток років, і вчені винайшли протидифтерійну сироватку. Страшна хвороба почала відступати! А близько п’ятдесяти років тому здобуто ще одну перемогу: винайдено вакцину, що створює несприйнятливість організму до дифтерії.

Багато лікарів та вчених-медиків віддавало свої сили на боротьбу з дифтерією. Та найбільшої поваги заслуговують Едвін Клебс, Фрідріх Лефлер, Еміль Ру, Гастон Рамон та наші вітчизняні вчені — Яків Бардах, Василь Молчанов, Георгій Габричевський, Ніл Філатов...

Відзначаючи День медичного працівника, ми віддаємо данину тому подвигу, який твориться щодня, щогодини — і в лабораторіях, де вивчають причини й розвиток хвороб, намагаються винайти нові ефективні ліки, і на станціях швидкої допомоги, де завжди готові подати негайну допомогу хворому, і в поліклініках та лікарнях, де чуйні люди роблять все можливе для перемоги над різними захворюваннями.

 

Знайомтесь: книжка!

Міські пригоди Лісової Шишки. Тетяна Горицвіт

miski_pryhody_lisovoi_shyshkyКазкова повість для дітей.

Детальніше...

Опитування №11

Чи є для Вас родинне читання радісною подією сімейного спілкування?

Так - 88.9%
Ні - 11.1%

Всього голосів: 9
голосування за це опитування закінчилось на: 07 трав. 2016 - 21:11
Банер