Центральна бібліотека для дітей чекає на новий сайт для проекту "Віртуальна реальність в бібліотеці" від учнів Школи комп'ютерної майстерності.
Юні розробники повинні донести чітку думку до відвідувачів веб-сторінки, а тому 2 та 4 жовтня вони завітали до бібліотеки, щоб ознайомитись із можливостями віртуальної та доповненої реальності. Томілова Л.І. розповіла хлопцям та дівчатам про новітні послуги дитячої бібліотеки та продемонструвала сучасні книги що оживають: "Аліса в Країні Див", "Аліса в задзеркаллі" та "Колобок", "живі" розмальовки, пазли та окуляри віртуальної реальності. Всі уважно та із захопленням вивчали подорож Аліси, розмальовували друзів ніндзя, складали пазл та мандрували космічними просторами.
Головним питанням заходів було – отримання технічного завдання від замовника, та терміни його реалізації. Гашевський Т.Д. показав бажаний майбутній дизайн цільової сторінки та обговорив із учнями функції лендінгу, одна з основних – це реєстрація на події в дитячій бібліотеці.
Новий сайт бібліотека отримає в грудні 2019 року.
Фотомоменти заходу
Можливості віртуальної реальності
Віртуальна реальність – термін, який ми чуємо все частіше. Вікіпедія дає таке визначення цього поняття: «це створене комп'ютером тривимірне середовище, з яким може взаємодіяти людина».
Вважають, що віртуальна реальність змінить світ:
- Вона вже є частиною нашої освіти
- Вона дає можливість відчути нові емоції
- Віртуальна реальність – це новий спосіб комунікації
Можливості віртуальної реальності в бібліотеці
- Прогулятися вулицями будь-якого міста, завітати до визначних картинних галерей, замків чи палаців, мандрувати пустелями чи океанічними глибинами, відправитися у космос чи зоопарк
- Можна опинитися у центрі книги, яка має програму віртуальної реальності, та взаємодіяти з персонажами
- Можна стрибнути з парашутом, покататися на лижах чи американських гірках , відчути себе авіа пілотом, водієм авто
- Можна вивчати мову рідну чи іноземну
У 2018 році в Китаї відкрився парк розваг віртуальної реальності.
Небезпека віртуального світу
- Віртуальна реальність приховує в собі і небезпеку. Її називають «наркотиком XXI сторіччя».
- Віртуальна реальність може викликати залежність, якщо людина більшість часу проводить у віртуальному світі, ніж у реальному.
- Безпека простору при використанні віртуальної реальності дуже велика. Занурившись у віртуальну реальність, людина може травмуватися о предмети, які знаходяться поруч, чи навіть загинути, якщо під час сеансу знаходиться у небезпечних місцях.
- Віртуальна реальність у деяких людей викликає захворювання, подібне до «морської хвороби»: запаморочення, нудоту, головний біль. Ця хвороба викликана надлишком гормонів стресу.
- Неконтрольоване використання віртуальної реальності призводить до психологічних змін особистості: власне тіло та оточення здаються нереальними.
|