Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека
20 березня, починаючи з 1991 року, з ініціативи Швеції щорічно проводиться Всесвітній день казки.
Діти і казка нероздільні, вони створені один для одного. Казки – то наші великі вчителі, вони виховують, розважають, навчають, звеселяють. Вони промовляють до дітей на всю силу голосу про те, що навколо нас, нічого не приховуючи. І діти користуються позитивним прикладом героя, наслідують йому, противляться поганому. Казкові образи яскраво емоційно забарвлені і довго живуть у свідомості дітей, та засівають у душі маляти певні моральні установки.
«Казка, фантазія – це ключик, за допомогою якого можна відкрити джерела думки і слова. Без казки, без гри уяви дитина не може жити... Казка – це свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки і мови». В. Сухомлинський
Івано-Франківська казкарка Віталія Савченко напередодні Всесвітнього дня казки дарує вам, малята, свою казку «Лисенятко наука» зі збірки «Казки лісу».
Слухайте!
Слухай, читай, дивись, розкажи в цей день казку - і чудес у світі стане більше!
Чому казка потрібна дитині
Малята мріють про самостійність. Казкові герої є самостійними, самодостатніми. Отже, казка задовольняє одну з головних потреб дітей – бути самостійними.
Казкові герої долають будь-які труднощі, найнеймовірніші перешкоди, перемагають найлютіших ворогів: Змія Горинича, Бабу Ягу, Кощіка Невмирущого. Отже, задовольняється ще одна загальна потреба дошкільнят, яка в їх уяві надає людині всемогутність, — обізнаність.
Головні герої казок перебувають у постійній дії: Котигорошко, Кирило-Кожум'яка, козак Мамарига, солдат, Івасик Телесик, пан Коцький. Будучи під впливом розвитку сюжету казки, діючи у своїх фантазіях разом з казковими персонажами, діти можуть задовольнити свою потребу в активній діяльності.
Читайте казки у будь-якому віці!
Казкового всім чудового вечора з улюбленою казкою!
«Диво калинове» Дмитра Білоуса: до 105-річчя від Дня народження поета
«Диво калинове», «Чари барвінкові», «За Україну молюся!» Ці книги – мудрий батьківський заповіт Дмитра Білоуса майбутнім поколінням любити і шанувати рідну мову,