«Стражденний біль голодної країни»: до Дня пам'яті жертв голодоморів

Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека   

20_11_2023_1«Пам'ять людська не забуде повік голодом зморених, жалоби сумної крик».

26 листопада центральна бібліотека для дітей проводила з читачами екскурсію у часі і просторі за книжкою Юлії Смаль «П'ять колосків. Голодомор. Історії, як зникали українці». На столі інсталяція: колоски, окраєць хліба, свічка, а в центрі – книжка «П'ять колосків».

«Давно це було. Уже поросли небуттям степи і могили. І книжки таки мали б уже давно бути, але ми, українці, не мали такого права, бо жили у величезній «щасливій» державі – тюрмі народів. Минають часи, відходять вже останні свідки подій середині ХХ століття. І ми, нащадки вцілілих, збираємо по зернинах їхні спогади. Не забути, не втратити, пам'ятати!» - читаємо ми в передмові до книги.

Історії, описані в цій книзі, - це історії справжніх дітей, які вміли гратися, допомагати своїм батькам, мріяли про щось, чогось не любили, часом не були слухняними. Словом, це були звичайнісінькі діти, і їх історії, розказані ними або їхніми родичами, оживають у книзі «П'ять колосків».

27_11_2023_1

«Давно те було. Так давно, що й степи уже забули, заростили рани, заколосилися новими хлібами. Тільки тіні інколи зринають, зітхаючи, тільки маки цвітуть рясно, напоєні кров'ю, та вітер приносить із собою ті давні, забуті оповіді.»

Вражаюча книга Юлії Смаль, яка розкриває страшну правду про одну з найбільших трагедій українського народу, Голодомор. Написана у формі коміксів. «П'ять колосків. Голодомор. Історії, як зникали українці" – це важлива й пізнавальна робота Юлії Смаль, що поєднує елементи художньої та науково-популярної літератури. Вона стане свідченням про страшну сторону нашої історії, нагадуючи про важливість збереження пам'яті. Книгу доповнюють ілюстрації Юлії Ганик, що в доступний для дітей спосіб допомагають краще розуміти подану тему. Текст та малюнки, справляють на читача сильні емоційні враження.

27_11_2023_2

Автор вдало поєднує спогади тих, хто пережив цей страшний період, із переказаними й невигаданими історіями тих дітей, що стали свідками та жертвами цих жахливих подій.

Книжка містить документальні факти того часу: закони, словник основних понять голодомору, проілюстровані також Юлією Ганик.

«Миру нам усім і вічної, світлої пам'яті нашим загиблим співвітчизникам, друзям та родичам»,- такими словами закінчується книжка.

Пам'ятаймо!

27_11_2023_3

 

Знайомтесь: книжка!

«Тепер, або ніколи, Рікко» Майкен Нюлунд

rikkoУ Рікки знову ціла купа проблем. Ненависна їй однокласниця Ґітте теж закохана в Джіммі і,

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу

Останні новини

«Диво калинове» Дмитра Білоуса: до 105-річчя від Дня народження поета

16_04_2025_1«Диво калинове», «Чари барвінкові», «За Україну молюся!» Ці книги – мудрий батьківський заповіт Дмитра Білоуса майбутнім поколінням любити і шанувати рідну мову,

Детальніше...
«Великдень разом з бібліотекою»: Етноподорож

1Впродовж тижня напередодні Великодня наші друзі, завітавши до бібліотеки, ставали учасниками етноподорожі «Великдень разом з бібліотекою»:

Детальніше...
Щира подяка за подаровані книги

7_04_2025_1Книги живуть, коли вони в руках читача!

Детальніше...