20 листопада – Всесвітній день дитини |
Новини,Останні новини |
Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека |
Понеділок, 24 листопада 2014 14:21 |
Бібліотекарі ознайомлювали відвідувачів з історією виникнення та необхідністю відзначення цього дня, обговорювали з читачами їхні права та обов'язки, пропонували переглянути слайд-шоу «Факти, над якими варто замислитися...» і прийняти участь у правовій казковій вікторині. Відвідувачі змогли висловити свої думки та перевірити знання своїх прав та обов'язків. Матеріали, які були підготовлені для Всесвітнього дня дитиниЖиттєвий досвід не тільки свідчить, а й вчить: не буде дітей - не буде держави. Діти – дзеркало будь-якої держави, вони її майбутнє. Людство, досягнувши феноменального прогресу в науці і техніці, не змогло подолати загострення глобальних світових проблем, і пожинає потрясіння в політичних, соціально-економічних та інших сферах життя кожної людини. Коли страждає світ дорослих, страждає й світ дітей. Діти гинуть від голоду, воєн, хвороб. Статистика жахлива. Світова спільнота вирішила напрацювати правила та закони, які б захищали дитинство. 20 листопада 1959 року Генеральною Асамблеєю Організацій Об'єднаних Націй була проголошена «Декларація прав дитини». Це найбільш повне усвідомлення прав дитини, прийняте міжнародним співтовариством. Права дітей отримали силу норм міжнародного права. Квінтесенцією цього документу є:
Кожна дитина світу становить надзвичайну цінність не лише для своїх батьків, а й для всього світу. Саме тому, що вона унікальна й іншої такої немає і не буде. Конвенція про права дитини підкреслює, що благополуччя кожної дитини багато в чому залежить від батьків. Вони піклуються про дітей у родині: намагаються вберегти від неприємностей, створюють умови для навчання та відпочинку, лікують, коли діти хворіють. З прийняттям «Декларації про права дитини» дітьми стали опікуватися громадські та благодійні організації. Адже дитина внаслідок її розумової та фізичної незрілості потребує захисту. Права та обов'язки дитиниСуспільство має жити за правилами, і тоді в цьому суспільстві будуть діяти принципи розуму, гуманізму, справедливості, совісті і порядку. Латинський вислів говорить: «Бережи порядок і порядок збереже тебе». Чітке знання і розуміння своїх прав та обов'язків дасть змогу кожному стати свідомим громадянином. Кожна дитина має право на життя, ім'я, громадянство, свободу совісті і релігійних переконань, працю і відпочинок, на піклування і любов, на освіту, на свободу слова. Проте кожна дитина має й обов'язки: любити свою Батьківщину і пишатися статусом громадянина України. Любити свою сім'ю; Вчитися; Вести гідний і здоровий спосіб життя. Знайти себе в суспільстві, стати соціально-компетентною людиною. Ми пишаємося нашими громадянами, які вийшли на Революцію Гідності. Вийшли відстоювати свої права, адже мовчати було негідно! «Негідно мовчати, коли твоє слово – це чесність, благородство і мужність, а мовчання – це легкодухість і підлість. Негідно говорити, коли твоє мовчання – чесність, благородство і мужність, а слово – легкодухість, підлість і навіть зрада. Як багато говорить про гідність людини її уміння бути мудрим володарем слова, майстром, що володіє цим тонким людським інструментом!» - писав В.О.Сухомлинський в оповіданні «Дев'ять негідних речей». Факти, над якими варто замислитися!
Казкова правова вікторинаДопоможіть казковим героям, надайте юридичну консультацію. Які права казкових героїв-дітей порушено?
|
«Робот під прикриттям» Девід Едмондс Берті Фрейзер |
«Робот під прикриттям: мій перший рік серед людей» — це книжка для школярів середнього віку, |
Детальніше... |