До Дня української писемності та мови
|
|
|
|
|
Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека
|
Неділя, 08 листопада 2015 01:52 |
Дослідники вважають, що саме з творів літописця і починається писемна українська мова. І тепер однією з традицій свята української мови стало покладання квітів до пам'ятника Нестора-літописця.
- В цей день стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Він був запроваджений з 2001 року. Останніми роками кількість учасників конкурсу сягала 5 млн. людей з-понад 20-ти країн світу
- Україна пише Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Національна радіокомпанія України започаткувала акцію ще 2000-го. Популярність радіодиктанту щороку зростає. За час проведення Всеукраїнського диктанту національної єдності постійно збільшується аудиторія та географія учасників. Десятки тисяч листів надходять з усіх областей України та з-за кордону: Німеччини, Бельгії Великої Британії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду. Пишуть люди різного віку і різних професій: школярі і студенти, військові і робітники, пенсіонери і домогосподарки. Пишуть наодинці з приймачем і цілими колективами. І найголовніше в ньому – це не перевірка знань і не хизування здобутою високою оцінкою чи отриманим подарунком. Важлива солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків.
- Зроби й ти в День української мови та писемності крок до удосконалення власних навичок усного та письмового мовлення.
- Бібліотека пропонує відвідувачам поличку до Дня української писемності та мови «Мовні перлини для кожної дитини». Кожна дитина знайде для себе цікаве, корисне, пізнавальне з мови на щодень: як вітатися, як розмовляти по телефону, як спілкуватися у соцмережах тощо.
- Пам'ятайте, що чужу мову можна вивчити за рік, свою треба вчити все життя!
Поміркуйте над висловами
Раби – це нація, котра не має Слова. Тому й не зможе захистить себе.
Оксана Пахльовська, д-р філологічних наук
Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу.
Ліна Костенко
Мова вмирає, коли наступне покоління втрачає розуміння значення слів.
В. Голобородько
Скільки української мовної території, стільки й української державності.
Іван Заєць
Немає магії сильнішої, ніж магія слів.
А. Франс
Ще більше про мову читайте тут:
|