Великодні забави для дітей

PDF Print E-mail

Останні новини

Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека   
Середа, 28 квітня 2021 13:41

pascha_4_345Великдень - це велике свято, якого з нетерпінням чекають як дорослі, так і діти.

Це свято співпадає з пробудженням природи від зимового сну. Все починає зеленіти, а ми починаємо готуватися до одного з головних свят – до Великодня. До свята починають рихтуватися заздалегідь — печуть паски, роблять крашанки й писанки.

Яйце — символ життя, весни, сонця, символ Воскресіння Христа. На Великдень вони такі яскраві, узорчасті. Колір писанки також має значення як і набір символів. Вона розписана традиційними символами за допомогою воску і барвників, несе магічне та обрядове значення. Жовті, червоні, жовтогарячі кружальця, багатокутні зірки на писанці — зображення Сонця. Хвилі означають воду. Ще зображують листя — дубове або вишневе. Малюють півників, козликів, пташок, рибок, метеликів, бджілок.

До Великодня прикрашають оселі, вікна, на столах - найрізноманітніші Великодні композиції. Пропонуємо надихнутися радістю очікування свята, переглянувши Великодню мозаїку "Осяйна радість Великодня".

На Великдень у дітей найбільше крашанок та писанок, адже всі - родина та знайомі - дарують малечі ці яскраві подарунки. Збирається родина за святковий стіл, а діти можуть влаштувати собі Великодні забави з крашанками та писанками. Пропонуємо ігри для дітей вдома та на подвір’ї. Граймося із задоволенням!

Великодні забави

  • Катання яєць. Найбільш популярна дитяча великодня гра, яка користувалася величезним успіхом у дітей в давнину – це катання яєць. Суть гри полягає в наступному: треба поставити якусь похилу площину з картону чи дерева, як гірку. А знизу покласти невеликі призи або сувеніри. Далі, діти по черзі починають спускати з цієї гіркі свої пофарбовані яєчка і вони, скочуючись, повинні зачепити приз. Якщо це трапляється, то дитина забирає собі сувенір.
  • Чиє яйце сильніше. Не меншою популярністю користувалася гра з розбиванням яєць. Причому це роблять у багатьох сім'ях і в наші дні. Два суперника беруть по яйцю і вдаряють ними. Виграє той, хто назбирає якомога більше цілих яєць. Той, у кого яйце розбивається, програє.
  • Крутимо крашанки. Брати участь зможуть скільки завгодно дітей. Головне грати не на столі, щоб яйця не скотилися і не розбилися. Краще покласти щось тверде на підлогу або на диван. Усі одночасно починають розкручувати яйця, і відпускають їх. Переможцем стає той, чиє яйце крутилося довше всіх.
  • Змагання. Раніше на Великдень з яйцями навіть влаштовували змагання. Діти ділилися на дві команди і встановлювали старт і фініш. Яйце потрібно було тримати в ложці або в відкритій долоні. Добігти до кінця, повернутися назад і віддати яйце іншому учаснику команди. Вигравала та команда, в якій швидше пробігали всі учасники, і яйця не були розбиті.
  • Шукаємо приховані сюрпризи. Для того, щоб доставити дітям особливе задоволення, можна пограти кіндер – сюрпризом, адже діти обожнюють ці ласощі. Кіндер-сюрприз виконаний у формі яйця – символ Великодня. Заздалегідь розмістимо шоколадні яйця в різних місцях, а діти спробують їх відшукати. Кожна дитина отримує підказку, де слід шукати сховані крашанки. Підказок може бути декілька. Бажано, щоб кожен малюк знайшов хоча б одне, і нікому не було образливо. Гра принесе дітям радість та задоволення.
  • Жучок. Це суто великодня гра. Вона символізує безкінечний рух сонця і вічне життя. Хлопці й дівчата стають парами в довгий ряд. Руки в парах схрещують особливо (так, як на "стільчик"). Маленьку дитину запрошують бути "Жучком", роззувають і двоє дужих хлопців водять її по тому "чарівному місточку". Ті пари, по котрих уже пройшовся "Жучок", швиденько біжать наперед і там знову стають. Таким чином, якщо грають біля церкви, - обходять довкола храму. «Ой ходить жук по жучині, а жучиха по драбині, Грай, жуче, грай! Грай, жуче, грай! На жучкові опанчина, а сам жучок, як дитина. На жучкові черевички, а сам жучок невеличкий. А хто хоче жучка грати, треба йому паску дати. А ми того рік чекали, щоби нині жучка грали. А ще будем рік чекати, щоби того жучка грати»

Пропонуємо подивитися відео Великдень у різних країнах.


 

Знайомтесь: книжка!

Пасіка «Україна» та інші казки з війни Дара Корній

22_06_2024_1В нових казках Дари Корній українське минуле перепливає в теперішнє,

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу