Дмитро Красицький – письменник, шевченкознавець і правнук Т. Шевченка: до 120-річчя від дня народження |
Останні новини |
Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека |
Четвер, 04 листопада 2021 11:17 |
Книги Дмитра Красицького допомогли багатьом підліткам більше дізнатися про життєву долю Кобзаря, лірично та емоційно розказали про дитячий та юнацький світ Тараса Шевченка. 7 листопада виповнюється 120 років від дня народження українського письменника, шевченкознавця Дмитра Филимоновича Красицького (1901 – 1989). Його книги і сьогодні актуальні, вони розкривають перед читачем складний, цікавий та повний боротьби життєвий шлях Тараса Шевченка. Д. Ф. Красицький народився в 1901 р. у родині селян-бідняків у с. Зелена Діброва на Черкащині. Генеалогічне дерево Д. Ф. Красицького свідчить, що його прабабкою була Катерина Григорівна Шевченко (1806–1850) – старша сестра геніального Кобзаря, яка в 1823 р. взяла шлюб з Антоном Григоровичем Красицьким (1794–1848). У них народилось 12 дітей, з яких до повноліття дожили лише четверо: Федір, Степан, Яким та Максим. Яким Антонович був дідом Дмитра Красицького по лінії батька Филимона Якимовича. 1924 р. Дмитро закінчив Київський інститут народної освіти. Дмитро Красицький – відомий український письменник, який все життя займався шевченківською тематикою. У нього вийшло багато книг, зокрема про дитинство й юність Шевченка. Д. Красицький – дітям: біографічні повісті, оповідання і нариси про Т. Шевченка
Розповіді племінників поета лягли в основу оповідань про дитинство Тараса Шевченка. Дмитро Красицький не просто переповів нам ці розповіді, але й додав поетичний домисел. Силою своєї художньої уяви письменник створив образ живого Тараса та те оточення, у якому зростав великий син українського народу.
З щирою любов'ю розповідає правнук Тараса Шевченка по сестрі Катерині про Тараса-юнака, про його життя у Вільні та Петербурзі, де він служив козачком у пана Енгельгардта, змальовує соціальне оточення, в якому формувався майбутній поет і художник.
До книги увійшли «Дитинство Тараса», «Юність Тараса», «Тарас - художник». Значна частина біографічних відомостей була звірена в Центральному історичному архіві, Державному музеї Т.Г. Шевченка Академії наук України.
Книжка «Тарас - художник» є продовженням попередніх повістей Д.Ф. Красицького «Дитинство Тараса» та «Юність Тараса».
В книзі розповідається про петербурзький період життя поета, навчання у Академії мистецтв, арешт та заслання до Оренбурзької губернії, про участь Шевченка у експедиції по Каспію, тяжкі роки солдатчині, повернення до Петербургу та останні роки життя поета.
Приходьте до бібліотеки! Книжки Дмитра Красицького чекають на вас! |
«Три янголятка»: Різдвяні історії Бруно Ферерро |
Сім чудових історій для наймолодших читачів від відомого священника-письменника отця Бруно Ферреро. |
Детальніше... |