Хлопчина Том відомий всім у світі

PDF Print E-mail

Новини,

Останні новини

Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека   
П'ятниця, 15 квітня 2011 09:24

Том Сойєр

Дорогий читачу! Ти чув про книжку Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра»? Вона цього року ювіляр, їй виповнюється 135 років! Уявляєш, скільки дітей в різних країнах світу сміялися, мріяли, подорожували, грали разом з Томом та його друзями! Тобі, звичайно, герої повісті також стали друзями. А якщо ти ще не встиг прочитати цей твір, то радимо обов’язково зробити це.

У червні 1876 року з'явився роман Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра», що приніс йому світову славу. Це твір про юного американця, фантазера і ділка, вигадливого і прагматичного, хвалькуватого і романтичного, в поведінці якого відчувалася не тільки радість дитинства, а й протест проти розміреного буденного життя дорослих. Більшість пригод, про які йдеться у цій книзі, взято з життя. Письменник розповів, що у творі він описав власні витівки: «Я був бешкетником і завдавав моїй матері чимало турбот. Безлюдний острів на Міссісіпі, куди хлопчики тікали, щоб сховатися від «цивілізації» дорослих, існував насправді. Під іменем тітки Поллі я зобразив свою матір, а під іменем Беккі – одну зі своїх шкільних подруг (Лауру Хокінс), із якою дійсно заблукав у страшних лабіринтах печери поблизу Ганнібала і ледве не загинув. А свою дружбу з маленьким волоцюгою Томом Бленкешипом згодом увіковічнив під іменем Гекльберрі Фінна».

Марк Твен

Роман «Пригоди Тома Сойєра» називають пам'ятником Дитинства. Цей твір впевнено крокує через століття, він є улюбленою книгою багатьох поколінь. Книжка видавалася тисячі разів у багатьох країнах, проілюстрована багатьма відомими дитячими художниками-ілюстраторами.

Візьміть у руки книжку про Тома Сойєра, і вам не доведеться нудьгувати.

 

Знайомтесь: книжка!

Пухнасті казочки. Віталія Савченко

25_06_2024_1Пухнасті казочки приходять звідусіль.

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу