Бодо Шефер про гроші: до Всесвітнього дня заощаджень |
Останні новини |
Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека |
Вівторок, 10 жовтня 2017 11:57 |
30 жовтня - Всесвітній день заощаджень. Пропонуємо художні книжки, цікаву та корисну інформацію, мета якої - підвищення фінансової грамотності. Навчити дітей правильно користуватися, витрачати і заощаджувати кошти - значить підготувати їх до самостійного життя. Історія виникнення Всесвітнього дня заощадженьІсторія розвитку Всесвітнього дня заощаджень розпочалась в Мілані, коли в жовтні 1924 року представники ощадних кас із 29 країн світу зібралися на перший інтернаціональний спеціалізований конгрес. 31 жовтня 1924 року проходив останній день конгресу, на якому італійський професор Равізза запропонував «в пам'ять про перші збори ощадних банківських інститутів всіх країн» щороку відзначати цей день, як «Міжнародний день заощаджень». Фінансовий словничок
Опитування «Кишенькові гроші?»Дитячі кишенькові гроші, перш за все, повчальний засіб у фінансовій грамотності. Вони дають можливість вчитися робити заощадження, купувати та навіть інвестувати. У Всесвітній день заощаджень ми вирішили узнати, чи долучився ти до фінансової грамотності та запитати про кишенькові гроші.
Супер!, якщо на всі питання ти відповів "так". Ти знаєш, що таке гроші, звідки вони беруться і для чого служать. В майбутньому це допоможе тобі приймати вірні фінансові рішення. Запам'ятай! «Щастя не в грошах. Щастя в тому, аби вміти грішми правильно розпоряджатися», - так говорить Бодо Шефер, німецький письменник, бізнесмен, фінансовий консультант №1 в Європі. Домашній практикумПропонуємо розкласти на столі купюри різного номіналу та уважніше придивитися до них. Прочитавши цікаві факти про банкноти, знайти їх на відповідних купюрах. Цікаві факти про українську гривнюУ 2008 році комісія з естетики Міжнародного фінансового банку визнала українську гривню однією з п'яти найкрасивіших валют світу. Крім неї, в компанії призерів виявилися австралійський і американський долари, євро і болгарський лев; Ми кожного дня тримаємо у руках українські гроші. Знаємо, скільки коштує хліб, молоко, морозиво чи цукерки і яку купюру треба взяти, щоб придбати цей товар. А чи добре ми знаємо, що зображено на купюрах, чи уважні ми до дрібниць, чи добре знаємо українську валюту, один із символів незалежності?
Радимо прочитатиБодо Шефер «Пес на ім'я Манні, або Абетка грошей»Щастя не в грошах. І навіть не у їхній кількості, як люблять жартувати. Німецький письменник і бізнесмен, фінансовий консультант №1 в Європі Бодо Шефер вважає, що щастя радше в тому, аби вміти грішми правильно розпоряджатися. І тому він навчає юних читачів основам фінансової грамотності у книжці «Пес на ім'я Мані, або Абетка грошей» та в її продовженні «Кіра й таємниця бублика». Можемо читати ці справді класні книжки завдяки перекладачу Наталії Іваничук. За сюжетом пес Мані, якого знайшла пораненим і виходила дванадцятирічна дівчинка Кіра, виявився незвичайним. Білий лабрадор уміє... розмовляти. І не про будь-що, а вчить дівчинку, як поводитися з грішми і як їх можна заробити. Отож, насамперед дівчинка навчається ощадливості, стриманості й цілеспрямованості, які необхідні кожному, хто хоче досягти успіху, і не тільки фінансового. У першій книжці Бодо Шефер цікаво й зрозуміло розповідає про способи заробітку, доступні дітям і підліткам, наголошуючи, що робота, яку виконуємо, має подобатися. Як стати милосердним, людяним, добрим і тактовним? Саме про це Бодо Шефер розповідає у другій книжці, в якій Кіра вирушає до омріяної Каліфорнії. На неї чекає чимало пригод, у тому числі дещо містичних, а подекуди й небезпечних. Дівчинка вчиться шанувати старших, не відгукуватися про людей погано, не осуджувати, не боятися на шляху до своєї мети, вчиться милосердю і діяльному співчуттю. Фінансових уроків у другій книжці практично немає. Зате є моральні. Автор нагадує, що «мати» не тотожне «бути». Що крім матеріальних потреб, є духовне осердя, яке людина повинна плекати, виробляючи характер. І те, що ми маємо, не може замінити те, якими ми є. Думаю, мусимо нагадувати про це повсякчас і дітям, і навіть самим собі. Книжка орієнтована на дітей віком 9-12 років, але може бути корисною і для дорослого читача. Цитати з книжкиВисловлювання, що заставляють по-іншому подивитися на звичайні речі та змінити своє ставлення до світу.
|
«Три янголятка»: Різдвяні історії Бруно Ферерро |
Сім чудових історій для наймолодших читачів від відомого священника-письменника отця Бруно Ферреро. |
Детальніше... |