Світ пам’ятників літературним героям

PDF Print E-mail

Про книги

Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека   
Головна статті
Світ пам’ятників літературним героям
Сторінка 2
Всі сторінки

Читаючи художні твори, ми знаходимо друзів та порадників, вони стають нам рідними та близькими. Часом, ми б хотіли не тільки уявляти їх, але й побачити у реальному житті. Тож подорожуючи світом, стає удвічі приємніше зустріти їх де-небудь, втілених у камені чи бронзі, дереві чи бетоні. Адже твого книжкового друга знають і шанують не лише у твоїй країні, але й закордоном. Історії барона Мюнхаузена чи пісні Вінні-Пуха, перекладені на різні мови та донесені до мільйонів сердець, – це захоплюючий досвід, що поєднує тебе з безліччю людей, які мають однакові літературні уподобання.

Згадайте, хто з книжкових персонажів став для вас найулюбленішим?

Пропонуємо вам «онлайн» подорож до пам'ятників літературним героям! Сподіваємося, що для вас це лише початок, а продовження буде з фотокамерою!

Пам'ятник Тому Сойєру та Гекльберрі Фінну

Пам’ятник Тому Сойєру та Гекльберрі ФіннуРозпочнемо хіт-парад улюбленців мільярдів з монумента, що багатьма вважається першим пам'ятником літературним персонажам. З'явився він у 1926 році в Америці на річці Міссісіпі у маленькому містечку Ганнібал, де провів свої дитячі роки американський письменник Марк Твен. У центрі міста на великому Кардіффському пагорбі стоять на постаменті два бронзових хлопчика — Том Сойєр та Гекльберрі Фінн, точніше не стоять, а весело і нестримно крокують у майбутнє у своїх подертих штанцях, тримаючи за хвіст дохлу кішку, перекинуту через плече.

Пам'ятники барону Мюнхаузену

«Брехні-небилиці» з книжкової полиці перекочували на скульптурні витвори. Дуже популярний персонаж у камені – відомий мандрівник та вигадник барон Мюнхгаузен. Люди захотіли увічнити його неймовірні історії ще й в скульптурних образах.

В Україні є свій Мюнхгаузен. У Хмельницькому та Одесі є пам'ятник-фонтан барону.

Мюнхаузен скаче на половині коня, а із зрізаної частини, як і описано у книжці, ллється вода.

Пам'ятники Дон Кіхоту

М. Сервантес знаний у всьому світі завдяки своєму роману «Дон Кіхот», головній герой якого став народним. В знак пошани та любові цього героя увічнили у бронзі, металі, граніті та дереві. Де тільки немає пам'ятника цьому славетному лицарю! Дон Кіхоту та його зброєносцю встановлена рекордна кількість пам'ятників. Буенос-Айрес, Гавана, Брюссель, Мехіко, Хемніц та інші міста можуть похвалитися такими монументами.

Пам'ятники Шерлоку Холмсу і доктору Ватсону

Пам'ятники Д'Артаньяну

Хто ж не впізнає справжнього гасконця, сміливого, відданого, веселого авантюриста, завдяки кмітливості якого монархія у Франції була врятована?!

Пам'ятники «Маленькому принцу»

Мауглі і Багіра

Скульптурна група «Мауглі і Багіра» (за твором Кіплінга «Мауглі») встановлена в 1978 році при вході до Миколаївського зоопарку. Автор пам'ятника Інна Макушина, художник по металу В.Пахомов.

Пам’ятник Ходжі Насреддіну

Пам'ятник Ходжі Насреддіну. Москва, Росія.

Фольклорний образ східних народів, герой гумористичних та сатиричних творів. Він мудрець і простак одночасно. Віртуозно володіючи словом, Насреддін знаходить вихід з будь-якої ситуації. А віслючок – його невід'ємний супутник і деколи навіть головний герой.

Пам’ятник Гулліверу

Пам'ятник Гулліверу. Санк-Петербург. Росія. Скульптор Т.Юсуфов. Бронза. Висота 1,5 метра.

Скульптурна композиція у вигляді п'яти Гулліверів, кожний наступний стоїть у попереднього на витягнутій долоні. Пам'ятник символізує безкінечність і відносність.

Пам’ятник «Му-Му»

Пам'ятник «Му-Му». Дуже зворушлива скульптура у міському саду міста Онфлера. Франція. Автор скульптури В. Цесслер, ідея проекту Ю. Гримова.

Саме тут, в Онфлері, автор оповідання «Му-Му» І. С. Тургенев зустрівся з відомим французьким письменником Гі де Мопассаном і відволік його від думки звести рахунки з життям. Це пам'ятник самотності та жертвам любові.

Пам’ятник герою роману Г.Троепольського «Білий Бім-Чорне Вухо»

Пам'ятник герою роману Г. Троєпольського «Білий Бім-Чорне Вухо». Воронеж, Росія. Скульптори Ельза Пак і Іван Дикунов.

Пам'ятник знаходиться при вході у театр ляльок. Бім зроблений з металу. Автор увічнив його у такій позі, в якій зазвичай розумні, добрі та вірні собаки чекають на свого хазяїна. У скульптури відсутній п'єдестал, Бім сидить на землі. І діти ніжно гладять його, ніби він живий.

Під час роботи над пам'ятником до авторів часто заходив Г. Троєпольський, дивився, давав поради. Але побачити свого улюбленця у металі йому не судилося.

Перше місце за популярністю в Україні і Росії займають скульптури героїв роману Ільфа і Петрова «Дванадцять стільців».

Пам'ятники Остапу Бендеру тішать жителів і туристів Харкова, Києва, Одеси, Жмеринки, Бердянська. 

Знайомтесь: книжка!

Пухнасті казочки. Віталія Савченко

25_06_2024_1Пухнасті казочки приходять звідусіль.

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу