Військова форма через 20 років

PDF Print E-mail

Наука і техніка

Автор: Збірка «Дванадцять місяців»   

Військова форма майбутньогоУже зовсім скоро військові носитимуть не звичну для нас форму, а особливий, спеціально створений одяг. Він буде обплутаний порожнистими волокнами, в яких пульсуватиме світло. За допомогою крихітного комп'ютера (а без нього солдат у XXI столітті — все одно що козак без шаблі) те світло набуватиме будь-якого кольору. Приміром, потрапив солдат у ворожу засідку в савані — сховатися ніде, утекти — теж. Єдино можливий порятунок — замаскуватися. Та солдатові й турбуватися про це не треба. Сканер його комп'ютера миттєво визначить колір місця, де перебуває воїн, і процесор «підфарбує» його одяг у колір савани — жовтувато-лев'ячий. А в лісі «позеленіє» і стане схожим на ящірку.

Зрозуміло, що воїн нового століття буде обвішаний не автоматами й гранатами, а легкими і розумними приладами. Серед них — і голограмний передавач. У разі небезпеки достатньо натиснути на кнопку — і зображення солдата виникне десь у зовсім іншому місці. І нехай ворог стріляє у цей міраж! А справжній солдат тим часом у безпечному місці готуватиметься до захисту, якщо супротивник надумає використати заборонену зброю: наповнятиме порожнисті волокна на костюмі вуглецем, який всмоктуватиме хімічні чи біологічні речовини.

Якщо ж солдата все-таки буде поранено, то з одягу його почне виділятися речовина, яка зупинить кровотечу. Та нехай краще не буде війни, а подібні «дива» допомагатимуть людям жити в гармонії з іншими людьми і природою.

 

Знайомтесь: книжка!

Пасіка «Україна» та інші казки з війни Дара Корній

22_06_2024_1В нових казках Дари Корній українське минуле перепливає в теперішнє,

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу