Про небезпечну H2O

PDF Print E-mail

Школа безпеки

Автор: Збірка «Дванадцять місяців»   

Правила безпеки на воді для дітейH2O — одна з найзагадковіших рідин на світі. Вона може бути легкою і важкою, прісною і солоною, рідкою, газоподібною і твердою. Здогадалися, про що мова? Про воду, бо H2O — це хімічна формула води. З нею ти детальніше познайомишся на уроках хімії у старших класах. А сьогодні поговоримо про деякі секрети безпечної поведінки у воді. Бо вода може бути й небезпечною для людини. Тому читай уважно і запам'ятовуй сам, а потім і друзів познайом із цими секретами.

Якщо ти опинився у воді, а плавати не вмієш, то спробуй утриматися на поверхні, доки не надійде допомога. Як це зробити?

  • Рухай ногами так, наче крутиш педалі велосипеда, і водночас ляскай руками по воді, переносячи на них частину навантаження і зберігаючи рівновагу.
  • Залишаючись у вертикальному положенні, згинай одночасно обидві ноги, розводь коліна в сторони, а затим різко випрямляй їх.

Якщо ти заплив далеко від берега:

  • Не витрачай сили і не борися з хвилями. Нехай вони самі несуть тебе до берега.
  • 3 наближенням хвилі починай енергійно працювати руками й ногами, намагайся «проїхати» на її гребені якнайдалі — вперед до берега. Коли хвиля відійде, відпочивай і чекай наступної.

Якщо ти заплутався у водоростях:

  • Не зупиняйся і не борсайся на місці, безладно перебираючи ногами,— заплутаєшся ще більше.
  • Почергово три одну ногу другою — скочуй з них водорості.
  • Не пірнай, бо водорості можуть заплутатися довкола шиї.
  • Звільнившись, намагайся менше рухати ногами, доки не минеш небезпечне місце.

А тепер потренуйся виконувати всі ці нескладні рухи, щоб у складній ситуації (хай краще вона не трапляється) зміг врятувати себе сам.

Пам'ятай!

Купатися можна лише там, де дозволено, у тих місцях, що вже тобі знайомі. Не пірнай там, де можуть бути каміння, корчі. Не кидай у воду склянки, консервні бляшанки — вони можуть поранити якщо не тебе, то твоїх друзів. На ставок, річку, озеро краще ходити з дорослими. Вода дружить із тими, хто вміє плавати, її не треба боятися. Вода є і в ґрунті, і в повітрі. Навіть наше тіло наполовину складається з води. Ми з нею майже родичі. А тому, знаючи секрети безпечної поведінки, спробуй знайти спільну мову з H2O.

Якщо ви не вмієте плавати, навчіться неодмінно. В Давньому Римі, якщо хотіли висловити комусь свою зневагу, казали: «Він не вміє ні читати, ні плавати ».

 

Знайомтесь: книжка!

Пухнасті казочки. Віталія Савченко

25_06_2024_1Пухнасті казочки приходять звідусіль.

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу