Літаючий стілець

PDF Print E-mail

Школа безпеки

Автор: Збірка «Дванадцять місяців»   

Правила користування ліфтом для дітейПоїздка у ліфті — це маленька мандрівка. З поверху на поверх. А до мандрівки слід готуватися заздалегідь. Починаймо!

Спочатку зазирни до словника. Щоб не переплутати слова «ліфт» зі словом «атракціон», а свій під'їзд — із цирком. Деякі «мандрівники» ще й досі не знають, яка між ними різниця. І розважаються в ліфті — катаються, стрибають, намагаючись дістати до стелі, співають, розбивають лампочки.

"Літаючий стілець" — так називали кабіну ліфта у сімнадцятому столітті. На нього приходили подивитися, як на восьме чудо світу чи цирковий атракціон. Але ті часи давно минули. Ліфт сьогодні — механізм для перевезення людей чи вантажів. А всілякі механізми чи пристрої вимагають обережності. Бо навіть найменше порушення правил поводження з ліфтом може зробити його небезпечним.

Дехто з твоїх ровесників понад усе на світі пишається тим, що вміє писати. І прикрашає стіни ліфта різними словами.

Ліфт не належить комусь одному. Пам'ятай про це і не затримуй його — адже твоїм сусідам він теж потрібен. До речі, у ліфті слід вітатися з ними, не повертатися до них спиною, запитувати, кому на який поверх їхати, щоб не повезти на десятий поверх того, хто живе на третьому.

Коли відчиняються двері, неодмінно подивися туди, куди збираєшся поставити свою ногу. Рідко, але все ж трапляються випадки, коли двері відчиняються, а ліфт не приїхав.

Ти сів у ліфт, почав їхати, а він раптом зупинився — закапризував і не хоче рухатися ні вгору, ні вниз. «Все ясно,— сказав у подібному випадку Кролик своєму другові Вінні Пуху,— ти застряв!» Перш за все не панікуй! Упасти з ліфтом у шахту неможливо завдяки спеціальним пристроям. Натисни на кнопку «Диспетчер». Якщо ніхто не відповідає, голосно стукай у двері — хто-небудь почує і допоможе тобі.

Чи можна користуватися ліфтом, якщо в будинку пожежа? Ні в якому разі! Проїхавши два-три поверхи, ти можеш отруїтися чадним газом, навіть якщо горять всього-на-всього картонні коробки.

Щоб твоя подорож у ліфті була приємною і безпечною, обирай надійних супутників. Ніколи не заходь до кабіни з незнайомою людиною. Особливо коли вона видається тобі підозрілою. Якщо ж це вже сталося і ліфт поїхав, то ніби випадково натисни кнопку «стоп» чи найближчого поверху або кілька кнопок, щоб було більше зупинок.

Ліфт, звісно, корисний винахід. Але часом він створює загрозу твоїй безпеці. Тож частіше користуйся іншим засобом пересування — своїми ногами. Вони тебе не підведуть ні за яких обставин.

 

Знайомтесь: книжка!

Пасіка «Україна» та інші казки з війни Дара Корній

22_06_2024_1В нових казках Дари Корній українське минуле перепливає в теперішнє,

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу