Сам удома

PDF Print E-mail

Школа безпеки

Автор: Збірка «Дванадцять місяців»   
Один удома. Правила безпеки

«Мій дім — моя фортеця». Напевно, ти не раз чув цей вислів. А що він означає? По-перше: «Я пишаюся своїм домом». По-друге: «Вдома я у безпеці».

А як ти почуваєшся, коли лишаєшся сам удома? Спробуй відповісти на запитання міні-тесту.

Чи відчиниш ти двері тому, хто скаже, що приніс посилку батькам або подарунок для тебе?

Що ти відповіси, якщо незнайома людина запитає по телефону: «Ти вдома?» чи «У твого тата є відеомагнітофон?»

Що ти зробиш, якщо раптом удома почуєш сторонні звуки?

Чи можеш ти самостійно викликати «швидку допомогу», зателефонувати до міліції, пожежної частини і повідомити потрібну інформацію?

Якщо тест захопив тебе зненацька і не на всі запитання ти знаєш правильні відповіді, не засмучуйся: почуття безпеки можна виховувати у будь-якому віці. У дітей це виходить навіть краще, ніж у дорослих. Мабуть, бачив фільм «Сам удома» — про десятирічного хлопчика, який перехитрив злочинців за допомогою різних технічних пристроїв. Але тобі не обов'язково бути вундеркіндом. Просто не забувай, що ти вдома, а тому будь пильним і обережним, — як вартовий, якому довірили охороняти дуже важливий об'єкт.

А щоб не розгубитися у скрутну хвилину, напиши на папері і почепи на вхідних дверях зсередини такі правила:

  • Двері треба зачиняти не лише на замок, а й на засувку, ланцюжок.
  • Якщо у двері дзвонить незнайомець і каже, що сталася біда, не впускай його до квартири. На будь-які прохання відчинити двері можна відповісти: «Я зателефоную сусіду, він вийде і допоможе вам» або «Зараз зателефоную до міліції, вони приїдуть і допоможуть».
  • Не можна впускати до квартири ні електрика, ні сантехніка, ні міліціонера, навіть якщо вони показують якесь посвідчення. Зловмисники часто вдягають військову чи міліцейську форму.
  • Відповідай по телефону лише знайомим людям. Якщо є автовідповідач, краще не знімай слухавку.
  • Біля телефону мають бути записники з номерами телефонів батьків — службові, сусідів, родичів, відділу міліції, а також 101, 102, 103.
  • Дзвонити до міліції чи пожежників можна кожному, хто потрапив у скруту. При цьому треба чітко повідомити свої ім'я та прізвище, адресу, номер телефону.
  • Якщо ти чуєш, що хтось намагається відчинити ваші двері, голосно крикни що-небудь, наче звертаєшся до когось із членів родини. Це може налякати грабіжників, вони підуть геть. Якщо це їх не налякало, телефонуй до міліції, чимдуж стукай сусідам у стіну, спробуй привернути увагу перехожих через вікно. І ніколи не занепадай духом, не втрачай самовладання, вияви витримку — це допоможе тобі захиститися.
 

Знайомтесь: книжка!

Пінзель. Фантазія на тему біографії. Ірина Пустиннікова

15_04_2024_5Йоганн Георг Пінзель (? — осінь 1762) — найвидатніший скульптор епохи рококо на українських теренах.

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу