Скільки коштують війни?

PDF Print E-mail

Цікавинки звідусіль

Автор: Збірка «Дванадцять місяців»   

Уявіть собі велетенський браслет з коштовного металу. Втім, зробити це досить складно. Бо його розміри такі: ширина — 185 кілометрів, товщина — 10 метрів, довжина — земний екватор. Такий фантастичний браслет, що оперізує земну кулю, уявити справді важко. Але якщо вам все-таки це вдалося, поміркуйте, скільки б він міг коштувати. Виявляється не багато і не мало — 1 000 000 000 000 000 000 000 доларів.

На цьому прикладі хотілося показати вам, друзі, вартість матеріальних збитків, яких зазнало людство в 14513 великих і малих війнах (це лише тих, що відомі історикам).

Світові воєнні витрати зростають останнім часом дуже швидко.

Війни переслідують людство протягом усієї історії. За підрахунками швейцарського вченого Жан-Жака Бебеля, за останні п’ять з половиною тисяч років на нашій планеті мир панував усього 292 роки. На землі одгриміло майже 15 тисяч воєн, причому більше половини з них — в Європі. А кількість жертв у цих війнах примушує здригнутися. Але їх не можна порівняти з жертвами, яких зазнало б людство, якби стався ядерний конфлікт. Коли видатного вченого Альберта Ейнштейна запитали, якою зброєю воюватимуть у третій світовій війні, він відповів: «Не знаю. Але єдиною зброєю у четвертій буде кам’яна сокира». І це не перебільшення.

 

Знайомтесь: книжка!

Пінзель. Фантазія на тему біографії. Ірина Пустиннікова

15_04_2024_5Йоганн Георг Пінзель (? — осінь 1762) — найвидатніший скульптор епохи рококо на українських теренах.

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу