Чи існують чарівні таблетки?

PDF Print E-mail

Здоров’я і спорт

Автор: Юрій Чайковський   

Таблетки

Зима... Це не тільки та пора, коли діти катаються на ковзанах, санчатах, лижах чи грають у кулі. На жаль, узимку часто малюки хворіють на бронхіт, ангіну, грип та інші простудні й інфекційні хвороби.

Буває, що батьки самі вдаються до «випробуваних» методів лікування, як тільки в їхньої дитини з’являється кашель, нежить чи горло заболить. Однак це не завжди допомагає, і зрештою таки доводиться викликати лікаря. То чи не краще зробити це вчасно? Адже тільки спеціаліст може поставити правильний діагноз і призначити потрібне лікування.

Звичайно, було б найліпше, якби діти взагалі не хворіли. Та чи є такі чарівні таблетки, що запобігли б простудним хворобам? Ні, цього ще медицина не винайшла. Проте, щоб діти не застуджувались, треба змалку їх загартовувати. І робити це слід не лише взимку, а протягом усього року, щодня. Найкраще починати з розтирання тіла водою, температура якої дорівнює 25-26°С. Далі можна переходити до обливання та душів, поступово знижуючи температуру води до 20-18°С. При цьому необхідно щоранку робити фіззарядку. Та найкорисніший дітям жвавіший спорт — біг, стрибки, плавання, ковзани, лижі тощо.

Випускаючи дитину на прогулянку, не закутушкуйте її надміру, бо це призводить до вгрівання і, зрештою, до застуди.

Не слід забувати, що раціональне харчування, правильний режим дня, коли помірковано чергується активна гра з відпочинком та сном, — значно підвищує активність організму проти інфекційних хвороб.

Нарешті, щоб запобігти простудам у зимову пору, важливо своєчасно лікувати захворювання носоглотки, як-от хронічну нежить, аденоїди, тонзиліт.

 

Знайомтесь: книжка!

Сашко Дерманський Маляка і навіжений Дракон

29_05_2023_8У цій книзі тривають неймовірні пригоди Маляки та її друзів — Драґо й Пиптика.

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу