Азбука здоров’я

PDF Print E-mail

Здоров’я і спорт

Автор: Юрій Чайковський   

Збалансоване харчування

Спробуйте подати на стіл зразу все, що дитина з’їдає протягом одного дня: стане тісно тарілкам, склянкам, блюдечкам. А виділіть-но з щоденного раціону тільки вітаміни, то матимете всього невеличке зернятко. І от без цього зернятка їжа втратить свою поживність. Більше того — без вітамінів навіть найдужча людина почне хворіти, у неї псуватимуться зуби, погіршуватиметься зір...

Менше ста років тому вчені розгадали цікаву таємницю.

З різних овочів, м’яса, молока, жиру вони зуміли виділити небачені досі речовини. Позначили їх буквами латинської азбуки. Речовину, відсутність якої викликає послаблення зору, назвали вітаміном А. Речовину, що є в свіжій капусті й овочах, позначили буквою С (це). Вітамін, котрий лікує пелагру, одержав назву РР (пе-пе), а той, що виліковує рахіт — D. Захисником від страшної хвороби бері-бері став вітамін В1 (бе прім). Отак і склалася азбука здоров’я.

Адже без вітамінів організм нездатний правильно засвоювати білки, жири, вуглеводи й мінеральні солі. Тільки ці чудодійні речовини є справжніми регуляторами процесів обміну в організмі людини. Можна було б ще чимало розказати про вітаміни, але в цьому немає потреби. Головне — це не забувати про нагальну необхідність споживати в достатній кількості продукти, багаті на вітаміни:

масло (вітамін А)

дріжджі (вітамін В1)

жовток (А, D, В1)

м’ясо (В1, В2)

печінка (А, D, В1, РР)

нирки (РР)

олія (D)

хліб грубого помолу (В1, В2).

Овочі та фрукти, зокрема шипшина, чорна смородина, лимони, настій з хвої мають багато вітаміну С.

Всі ці продукти вкрай необхідні в раціоні дитячого харчування. Однак напровесні різко зменшується кількість вітамінів навіть в овочах і фруктах, тому рекомендується давати дітям вітаміни, які випускає наша промисловість у вигляді цукерок та сиропів.

 

Знайомтесь: книжка!

"Княжий город Галич" Іван Крип'якевич

1_1_1_1_1«Ця оповідка як герб, як печать, як галицька кахля з грифоном, як тату:

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу