Повітря, сонце і вода

PDF Print E-mail

Здоров’я і спорт

Автор: Юрій Чайковський   

Зелений туризм

Літо — найкраща пора для відпочинку. Влітку діти цілими днями гуляють на свіжому повітрі, збирають у лісі ягоди, купаються в річці, засмагають на сонці.

Купання має великий фізіологічний вплив на дитячий організм. Механічна дія води, її опір та різниця в гідростатичному тиску на поверхні і в глибині стимулюють роботу серця, сприяють циркуляції крові. Під час купання в морі, в лимані чи мінеральному озері значну роль відіграє подразнення шкіри розчиненими у воді солями. Якщо до цього додати температурний фактор (адже температура відкритих водоймищ нижча за температуру тіла), позитивний вплив свіжого повітря — вдихання аерозолів та аероіонів, благодатне сонячне проміння, то. стане зрозумілою користь купання для зміцнення й розвитку юного організму.

Велику біологічну активність має сонячне випромінювання. Ультрафіолетові промені, які входять до його складу, вбивають мікроби, сприяють утворенню вітаміну Д в шкірі та речовини міланін, що й надає тілу коричневого забарвлення. Недарма батько медицини Гіпократ назвав сонячне проміння ліками для всіх.

Одначе і до купання, і до сонячних ванн слід ставитись розумно. Надмірність — дуже шкідлива. Звичайно купатися починають при температурі повітря не нижче 22-20° і води —20-18°С. Спершу варто бути у воді 3 5 хвилин, поступово збільшуючи час до 15-20 хв. Купатися можна 2-3 рази на день. Найкращий час для цього — з 9 до 12 та з 16 до 18 години. Але не раніше як за дві години після сніданку чи обіду.

Засмагати також ліпше починати з чотирьох-п’яти хвилинних сеансів, поступово продовжуючи їх до 20-30 хв. При цьому так само поступово треба збільшувати поверхню тіла, на яку діє сонячне проміння. Ні в якому разі не можна перебувати на сонці без головного убору. Це може спричинитися до сонячного удару.

Діти люблять воду, сонце й повітря. В погожі весняні дні вони забувають про все — і про школу, і про уроки. Єдиною втіхою для них у цей час буває спілкування з природою, яка уміє пестити, але може й покарати нерозважливих. Тож не забувайте пильно стежити за відпочинком дітей.

 

Знайомтесь: книжка!

Пасіка «Україна» та інші казки з війни Дара Корній

22_06_2024_1В нових казках Дари Корній українське минуле перепливає в теперішнє,

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу