Ваші зуби

PDF Print E-mail

Здоров’я і спорт

Автор: Збірка «Дванадцять місяців»   

Догляд за зубамиЦукерки, тістечка, морозиво, печиво, варення — скільки на світі смачних ласощів. їх люблять і маленькі діти, і школярі, і навіть дорослі.

Тільки іноді у деяких хлопчиків і дівчаток починають боліти зуби, як тільки вони з'їдять морозиво чи цукерки. Що ж робити? Невже зовсім відмовитися від ласощів? Ні, ми про це не говоримо: їжте на здоров'я ваші улюблені цукерки. Тільки давайте розберемося, як досягти того, щоб ваші зуби не боліли від солодкого.

Перше і найпростіше: попоїв — добре прополощи водою рот. Але найголовніше — двічі на день чистити зуби. Це необхідно і ось чому. За ніч на зубах з'являється жовто-білий наліт. Якщо його не зняти, то зуби будуть шершаві, некрасиві і може з'явитися неприємний запах. Тому зуби чистять уранці. Для чого ж чистити зуби ввечері? Рештки їжі, що лишаються в роті на ніч, почнуть розкладатися, в них будуть розвиватися мікроби — це псуватиме ваші зуби. Особливо старанно слід чистити зуби на ніч, коли ви поїли солодке.

А чи вмієте ви правильно чистити зуби? Чи у всіх є свої зубні щітки?

Для дітей виготовляють спеціальні дитячі щітки невеликих розмірів. Є також і спеціальні дитячі зубні порошки й пасти. Ви можете вибрати на свій смак.

Перед тим як вичавити зубну пасту на щіточку або набрати на неї зубний порошок, треба змочити її водою. Рухи щіточки по зубах краще робити вертикальні або по колу. Не забудьте почистити не тільки передні, а й кутні (задні) зуби. їх треба чистити і з боку щік, і з боку язика. А потім прополощіть рот чистою водою.

А знаєте ви, скільки зубів у людини? У дітей — 20. Це молочні зуби. До 14 років усі вони випадають,і на їх місці виростають постійні. Діти іноді помилково вважають, що чистити молочні зуби не слід — однаково випадуть. Та молочні зуби теж можуть боліти. І тому потребують догляду.

А коли зуби все ж болять від солодкого чи холодного? Вихід один — до зубного лікаря. І не треба боятися. Якщо звернутися до лікаря вчасно, ніякий біль не страшний.

 

Знайомтесь: книжка!

Сашко Дерманський Маляка і навіжений Дракон

29_05_2023_8У цій книзі тривають неймовірні пригоди Маляки та її друзів — Драґо й Пиптика.

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу