«У світі єдина, у серці одна»: до Дня рідної мови |
Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека | |||
Мова – це душа мільйонів українців, загартована історією й відточена творчістю найталановитіших письменників та поетів. Рідною мовою говорить серце й душа української землі. Не варта поваги та людина, яка забула мову своїх батьків, а значить зріклася свого народу, його минулого. А без нього немає й майбутнього. Дивно, що після прийняття "Закону про мови", в Україні існує мовна проблема. Вражає, що після 10 років військового протистояння з росією, в Україні ще треба нагадувати: «У нас розмовляють українською»! Коли агресор знищує нас за нашу мову, притомна мисляча людина не може далі демонструвати свою причетність до «руського міра». Сьогодні, у День рідної мови, згадуємо відому філологиню Ірину Фаріон, яка все своє життя боролася за рідну українську мову. Їй боліло, що в Україні лунала мова окупанта, що навіть таки страшні події не змушують окрему частину суспільства переходити на рідну мову. Звідси й була її експресивна, іноді різка риторика, яку не кожен сприймав, проте кожне її слово на захист української мови пройняте рентгенівськими променями ідей зміцнення й розбудови України. Ірина Фаріон про мову
В День рідної мови нехай кожен замислиться над значенням мови, над висловами нашої сучасниці – великої патріотки Ірини Фаріон і зробить свої маленькі кроки до великої мети – утвердження і зміцнення української мови на всіх українських землях! І нехай цей крок буде не з примусу, а за покликом власного сумління та гідності! Вітаємо всіх із Міжнародним днем рідної мови! Плекаймо в душі любов до рідної мови! Нехай Українське Слово буде для нас духовним джерелом життя та гідності!
"Мова - це не тільки питання культури. Сьогодні це питання кордону. Як у Європі розібрати, коли ти виїхав з Іспанії і потрапив до Франції? Кордону немає. Тільки мова. Отже иой, хто атакує державну мову фактично атакує державний кордон. Мова - кордон держави в інформаційному просторі. Це питання суверенітету. От і все..." (Інтернетні думки Северина із Києва, ХХІ ст) Приходьте! Книжки про мову містять цікавий матеріал про значення та історію мови, мовні цікавинки, ігрові вправи, головоломки. Книжка Миколи Янко "Гомін землі" відкриє читачу таємницу незвичайних географічних назв. Як виникли назви міст, сіл, гір, озер, річок? На багаточисленні запитання дає відповідьчлен Географічного товариства, кандидат педагогічних наук Микола Янко. "Популярні українські прислі́в'я та приказки" Валентин Северинюк. Книжка розрахована для всіх небайдужих до народної мудрості, образного мислення та українського слова. "Читання прислі́в'їв та приказок схоже на цікаву бесіду, відвертий діалог з ерудованим, мудрим, іронічним, доброзичливим співрозмовником, до думки якого хочеться звертатися знов і знов, щоразу відкриваючи в ній невичерпні повчальні смисли - чого б це не стосувалося: високого чи ницого, радісного чи сумного, вічного чи сьогоденного" "Мовна лікарня" Леся Мовчун. Книжка запрошує читачів поринути у цікаві пригоди, мандруючи українською мовою. Героїня Лєрка Севрючка позбувається помилок у мовленні, суржику та інших мовних похибок. А разом з нею і читачі! "Чи правильно ми говоримо?" Є.Чак. У посібнику в алфавітному порядку наводяться приклади правильного вживання слів у сучасній український мові. Ілюстрований матеріал взято з творів українських письменників. Більше про мову можна прочитати на сторінках сайту:
|
«Тепер, або ніколи, Рікко» Майкен Нюлунд |
|
Детальніше... |
|
|
|