Казкова туса «Стежками мудрої казки»

Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека   

2_08_2023_2«Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки.

Якщо ви хочете, щоб вони були ще розумнішими, читайте їм більше казок» Альберт Ейнштейн

1 серпня о 12.00 центральна бібліотека для дітей запросила читачів на казкову тусу «Стежками мудрої казки». Як же казково було! Калейдоскопом проносилися казкові сюжети, казкові герої просили допомоги у дітлахів, а вони їм із задоволенням допомагали, відгадували казкову вікторину, розплутували казкове павутиння, співали пісні своїх улюблених героїв. Словом, тусили! А разом з грою та читанням засвоювали важливі для життя істини.

2_08_2023_1

  • Казки вчать дітей переборювати труднощі.

Ми вчимось у казкових персонажів навіть у дорослому віці. Казкові герої допомагають нам, тому що ми пов'язуємо їх перипетії з нашим власним життям, мріями, тривогами та розмірковуємо над тим, як би ми вчинили на їхньому місці. Казки допомагають дітям учитись розуміти це життя й орієнтуватись у ньому.

«Казки не розповідають дітям про існування драконів. Діти вже знають, що дракони існують. Казки розповідають дітям, що драконів можна перемогти» (Гілберт Кіт Честертон).

  • Казки розвивають емоційну стійкість.

Казки розповідають про реальні проблеми, з якими зіштовхується практично кожна людина, і роблять це делікатно, за допомогою фантастичних сюжетів, в яких головний герой найчастіше торжествує (за винятком казок братів Грімм).

  • За допомогою казок ми вивчаємо розмовну мову.

Казки допомагають нам розуміти алегоричні вислови й делікатно висловлювати свою думку. Ми дихаємо ними. Ми знаємо їх.

  • Казки стирають міжкультурні кордони.

У багатьох культурах є спільні для всіх казки, такі як, наприклад, «Попелюшка», що мають свій особливий культурний колорит. Ми читаємо різні версії й розуміємо, що для всіх нас характерна дуже важлива риса – необхідність набуття сенсу життя за допомогою певної історії та надії на перемогу добра над злом.

  • Казки вчать розуміти структуру розповіді.

Казки вчать розуміти основи будь-якого оповідання – час і місце дії, персонажі й сюжет (зав'язка, кульмінація та розв'язка), а також розуміти різницю між художньою та науковою літературою. Коли дитина розуміє принципи розповіді, це розвиває її здатність передбачати й розуміти сенс інших оповідань, які вона читає.

  • Казки розвивають уяву дитини.

«Коли я аналізую себе та свої методи мислення, то доходжу висновку, що дар фантазії важить для мене більше, ніж будь-який талант до абстрактного, позитивного мислення»

(Альберт Ейнштейн).

  • Казки дають можливість навчати дітей навичок критичного мислення.

Можна просто ненавидіти диснеївську «Русалоньку». Дівчина, яка відмовляється заради хлопця від самого життя, навряд чи повинна стати прикладом для наслідування для дочок. Навіть оригінальна версія показує, на перший погляд, слабку жінку, яка гине заради чоловіка (принаймні, страждає від наслідків!).

Але... Це не означає, що треба забороняти дітям читати історії про русалку. Батьківська спроба захистити дитину не навчить її навичок критичного мислення. А розкриття інформації та розмова, спрямована в потрібне русло, неодмінно навчать!

  • Казки дають уроки.

Використовуйте казки, щоб давати дитині уроки моральності. 

Читаючи казки, враховуйте вік і рівень розвитку дитини. Спілкуйтеся з дитиною про прочитане, і нехай діти також висловлюють свої власні судження – вони можуть розповісти вам, вважають вони цю казку занадто страшною чи ні, чого їх навчила прочитана казка.

 

Знайомтесь: книжка!

«Тепер, або ніколи, Рікко» Майкен Нюлунд

rikkoУ Рікки знову ціла купа проблем. Ненависна їй однокласниця Ґітте теж закохана в Джіммі і,

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу

Останні новини

«Диво калинове» Дмитра Білоуса: до 105-річчя від Дня народження поета

16_04_2025_1«Диво калинове», «Чари барвінкові», «За Україну молюся!» Ці книги – мудрий батьківський заповіт Дмитра Білоуса майбутнім поколінням любити і шанувати рідну мову,

Детальніше...
«Великдень разом з бібліотекою»: Етноподорож

1Впродовж тижня напередодні Великодня наші друзі, завітавши до бібліотеки, ставали учасниками етноподорожі «Великдень разом з бібліотекою»:

Детальніше...
Щира подяка за подаровані книги

7_04_2025_1Книги живуть, коли вони в руках читача!

Детальніше...