«Книжкова долина»: ювілеї книжок-2023

Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека   

07_08_2023_1Продовжуємо знайомити вас, дорогі читачі, з книжками-ювілярами 2023 року.

"Надворі 21 століття, навіщо нам читати класику?"- запитаєте ви. А справді, навіщо? Спробуємо переконати вас, що варто!

  • Щоб поринути в іншу епоху

"Книги та двері - це одне й те саме. Ви відкриваєте їх і переходите в інший світ" Джанетт Вінтерсон

Художня література – найпростіший спосіб подивитися на життя в іншому часі. За допомогою класичних книг можна поспостерігати за тим, як сильно відрізнялася культура та життя у різних містах. Можна дізнатися про життя в інших, таких далеких і недосяжних країнах, як США, Англія, Індія, Японія або Китай.

  • Удосконалювати мовлення

Читання класики наповнить мовлення новими словами, стане яскравішим та виразнішим. Крім того, читання класики може розвинути естетичний смак, адже краса викладу, вишуканість стилю, багатство та витонченість мовлення людей колишніх епох просто незаперечні.

  • Пізнати ази психології

Класика не лише сприяє духовному розвитку, а й знайомить з азами психології. Вона допомагає краще розуміти причини та наслідки тієї чи іншої поведінки, дізнатися ближче людські характери.

Так, зараз інший час, але справжні цінності залишилися колишніми — сім'я, дружба, любов, порядність... У класичних творах багато часу приділяється опису характерів героїв, мотивів вчинків — чому вони чинять так, а не інакше, що ними керує? Отримуючи відповіді ці питання ми вчимося розуміти природу людських відносин.

  • Класика — це не тільки минуле, а й сьогодення

Багато хто віддає перевагу лише сучасній літературі, аргументуючи це тим, що вона їм ближча і зрозуміліша. Так, справді, це логічно. Але люди зовсім не змінилися. Людські емоції, почуття, проблеми не змінюються. Тому класика не старіє. У нас ті ж страхи, мрії та цілі. Люди так само марнославні, честолюбні, люблять гроші, хочуть любові та визнання. І якщо з класичних творів усунути антураж свого часу, то залишиться актуальний сюжет.

  • Класика - це про різноманітність

Класика — це цілий спектр найрізноманітніших за своєю суттю творів, серед яких абсолютно кожен може знайти щось цікаве. Багато письменників-класиків були дотепними, саркастичними, сміливими, та проникливими . Вони писали не лише у реалізмі, а й у різних жанрах: фантастика, фентезі, детектив, пригоди...

Класична література — величезний, багатогранний світ, який готовий відкритися кожному, варто лише спробувати його оцінити. Головне — не ставати заручниками власних упереджень.

Не варто забувати, що кожна книга — це певний період в історії. Ніколи не зайвим буде освіжити у пам'яті той історичний контекст, в який вписаний сюжет твору. Таким чином, можна краще розібратися в подіях, мотивації персонажів та їх вчинках.

Формуємо звичку і потребу в читанні, як свідому та регулярну практику для дозвілля, навчання та розвитку.

 

Знайомтесь: книжка!

«Тепер, або ніколи, Рікко» Майкен Нюлунд

rikkoУ Рікки знову ціла купа проблем. Ненависна їй однокласниця Ґітте теж закохана в Джіммі і,

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу

Останні новини

«Диво калинове» Дмитра Білоуса: до 105-річчя від Дня народження поета

16_04_2025_1«Диво калинове», «Чари барвінкові», «За Україну молюся!» Ці книги – мудрий батьківський заповіт Дмитра Білоуса майбутнім поколінням любити і шанувати рідну мову,

Детальніше...
«Великдень разом з бібліотекою»: Етноподорож

1Впродовж тижня напередодні Великодня наші друзі, завітавши до бібліотеки, ставали учасниками етноподорожі «Великдень разом з бібліотекою»:

Детальніше...
Щира подяка за подаровані книги

7_04_2025_1Книги живуть, коли вони в руках читача!

Детальніше...