Парад книг «Міцніє у віках і книгах наша незалежна Україна»

Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека   

8_08_2023_1За роки незалежності Україна пережила багато потрясінь.

Сьогодні, озираючись назад, складно повірити, що ми могли так змінитися лише за кілька десятиліть. На барикадах двох революцій і у вогні війни народилася українська нація — сильна, волелюбна.

Знайомимо вас, дорогі читачі, з книгами, які сучасно й цікаво розкажуть про Незалежність України, про покоління Незалежності, яке творить і змінює історію України.

Молоді люди, юнацтво, підлітки - саме вони є поколінням Незалежності. Саме вони дорослішали разом з Незалежною Україною!  Що ви думаєте про незалежність? Чи готові відстоювати її? І як? Книжки про Україну і про вас!

Кумир молоді, "біограф" покоління Незалежності Сергій Жадан розмірковує: 

"Я часто думаю про покоління Незалежності. Саме це «незалежне покоління» здається мені чи не основним символічним об'єктом, проти якого спрямована російська агресія, і чи не основною ціллю путінської війни. Знищити його означало би стерти з лиця землі не лише тридцять літ незалежної України, але разом з ним – і тих, хто уособлює майбутню націоцентричну історію, розвинену мову і культуру, відкритість до світу. Сьогодні це покоління захищає нас і гине на фронтах, волонтерить і підтримує віру в перемогу" 

Знайомимо вас, дорогі читачі, з книгами, які сучасно й цікаво розкажуть про Незалежність України!

9_08_2023_1«Розповідь про Україну. Гімн слави та свободи»

Автори – Майкл Семпсон, Олена Харченко

Ілюстрація – Поліна Дорошенко

Ця книжка-білінгва розповість маленьким читачам українською та англійською мовами історію України через рядки державного Гімну. Де бере витоки українська культура, які видатні особистості прославили Україну на весь світ, чому українці пишаються своєю країною і як виборювали її незалежність, як і досі хоробрим українським воїнам доводиться боронити свою Батьківщину від зазіхань ворогів — про все це діти дізнаються, читаючи та переглядаючи цю книжку.

9_08_2023_2 1«Ми з України»

Авторка – Уляна Скицька

Яка ж Україна без українців? Саме про людей із українським корінням чи місцем народження, якими захоплюється увесь світ, й розповідає книга «Ми з України», яка раніше виходила під назвою «#НАШІ на карті світу». Під однією обкладинкою зібрано десятки історій про НАШИХ людей, які зробили чималий внесок у людську історію. Тут ви натрапите на всесвітньо відомих особистостей (від легенди оперної сцени Соломії Крушельницької до митця-супрематиста Казимира Малевича та короля поп-арту Енді Воргола), а також тих, чиї імена не такі відомі, як їхня праця (Володимир Хавкін – імунолог, який своїми вакцинами врятував життя мільйонам; підкорювач Антарктиди Антон Омельченко; автор найвідомішої різдвяної мелодії у світі Микола Леонтович та інші). Ця книга доводить, що перелік видатних українців не обмежується іменами Шевченка, Лесі Українки та Грушевського. Насправді, наші люди всюди.

9_08_2023_2 2«Ukraїner. Країна зсередини»

Ініціатор проєкту та автор ідеї книги — Богдан Логвиненко

Ця книга про Україну у всій її красі, і народилася вона з майже трирічної мандрівки Україною — від Слобожанщини до Закарпаття, від Сіверщини до Таврії — та з сотень історій людей, котрі день за днем творять нашу країну. На її сторінках для вас відкриються як відомі місця, так і заховані від людських очей куточки України. Однак всі вони – неймовірні і чарують своєю красою та автентичністю. Зрештою, ця книжка про сучасну країну, якою варто пишатися.

9_08_2023_3«Ключові клапани»

Автор – Павло Коробчук

Оформлення – Іван Шкоропад

Для шанувальників романів маємо теж чудовий варіант – «Ключові клапани» Павла Коробчука. Адже ця книга – художня історія України останніх трьох десятиліть від проголошення Незалежності. На цьому історичному тлі розгортається розповідь про чотирьох друзів, що розкриває найгостріші миті минулого нашої країни та те, як міг би змінитися напрямок руху держави в той чи інший момент. «Мені хотілося поєднати вже майже тридцятиліття в одну цілісну історію, три різні епохи, покоління, способи і формування мислення, стереотипи, меми й ідеї, зміну ставлення суспільства до влади, зміну ставлення особистості до історії й моралі», – розповідає про книгу сам автор.

9_08_2023_4«Загублений острів»

Авторка – Наталя Гуменюк

Оформлення – Тетяна Омельченко

Інша значуща книга від Старого Лева також присвячена темі Криму. «Загублений острів» – збірка репортажів з окупованого Криму, написана журналісткою Наталею Гуменюк. На її сторінках авторка ділиться розповідями про життя півострова, куди їздила упродовж 2014–2019 рр. Розкриває справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року: підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії життя в окупованому Криму.

9_08_2023_5«Жовтий метелик»

Автор та ілюстратор – Олександр Шатохін

Сайлентбук «Жовтий метелик» — це «тиха книжка», що розповість дорослим і маленьким читачам про життя після війни, розбитої та обмеженої війни, яка триває зараз в Україні і яка обов'язково закінчиться нашою перемогою. Колючий дріт на початку з павуком — то образ обмежень і сковувань та страху, що дає війна. Війна, як колючий дріт, заганяє тебе в певні рамки, обмеження, несвободу. Метелики — це те, що було до війни, ніби душі, ніби місця, які були зруйновані війною. Дівчинка — це власне Україна — та, що тікає і протестує проти обмежень, рабства. Зустрічаючи метеликів, незважаючи на все вільних і яскравих, дівчинка розуміє, що життя буде продовжуватись, свободу метелика неможливо обмежити чи знищити...

9_08_2023_6«Залізна вода»

Автор – Мирослав Лаюк

Оформлення – Іван Шкоропад

Роман знайомить читачів з невідомими сторінками життя української письменниці Лесі Українки та запрошує пройти слідом Лесі Українки в найдальше карпатське село. Автор пропонує зануритись у дві реальності: одна часова лінія переносить нас на початок ХХ століття, інша ж відбувається у наш час. Це не біографічний роман, як може здатися на перший погляд, хоча велику кількість нового та мало відомого про життя Лесі ви у ньому таки знайдете. Це розповідь про людські долі, пошуки себе, двері, які ми часто не помічаємо, та ту саму Лесю, яка веде за собою людей навіть через століття після своєї смерті.

9_08_2023_7«Іван і Феба»

Авторка – Оксана Луцишина

Оформлення – Тетяна Омельченко

Якщо попередня книга розкриває перед читачем останні десятиліття України, «Іван І Феба» переносить в останні роки радянської влади й у перші роки української Незалежності. А локаціями роману стають Київ, Львів та Ужгород. Авторка розповідає про життя головних героїв – Івана та Марії (поетки, що називає себе Фебою), – а на тлі показує зміни країни від Революції на Граніті й у кілька наступних років та людину, яка намагається відійти від наслідків радянського часу і почати жити у незалежній країні.

9_08_2023_8«Лексикон націоналіста та інші есеї»

Автор – Микола Рябчук

Оформлення – Тетяна Омельченко

Ця збірка публіцистики є наскрізним і далекоглядним поглядом на минуле, теперішнє і майбутнє України в політичному та культурному аспектах. Автор філігранно описує феномени українських реалій, зокрема аналізує майдани України (2004 і 2013 років), розглядає кризу української еліти, кризу ідентичності українців за національністю і/або громадянством, а ще деталізує у фактах СССРівську залізну завісу ХХ століття у сфері культури та літератури зокрема.

9_08_2023_9«Ласощі для Медора»

Автор – Андрій Бондар

Оформлення – Тетяна Омельченко

Есеї у збірці «Ласощі для Медора» є способом досліджувати і осмислювати світ через власну систему цінностей і досвіду. Під однією обкладинкою зібрано 56 есеїв, написаних автором упродовж 2017–2020 років: про літературу, єдність, Голодомор, венеційські канали та чужих (і?) своїх, пандемію, війну, а також пошуки порозуміння. Герої короткої прози Андрія Бондаря – випадкові перехожі та близькі люди, історії – несподівані, а подекуди пронесені через десятиліття, рефлексії – часом болісні та важкі, та зрештою у кожному з них – життя в найрізноманітніших його відтінках.

9_08_2023_10«Лінія термінатора»

Авторка – Тетяна Стрижевська

Оформлення – Марія Луцак

Це історія одинадцятикласника Бориса, який в один момент втрачає звичне життя й опиняться з батьками в чужому місті, як і мільйони українців у часі війни. Борис через війну на Сході України опиняється в Києві. Йому доводиться вчитися жити спочатку і знаходити нових друзів, навіть якщо це будуть два диваки з класу. А ще — дорослішати, сперечатися з батьками, закохуватися по-справжньому, а не зустрічатися лише для сексуального досвіду, глибоко переживати, змінювати світогляд. І, попри всі втрати, вчитися любити життя навіть тоді, коли не хочеш, коли земля йде з-під ніг і ти залишаєшся сам на сам зі світом.

9_08_2023_11«Моя мандрівка у Країну морпіхів»

Автор – Андрій Зелінський

Оформленння – Альона Олійник

Під час війни на Сході України отець Андрій Зелінський був пліч-о-пліч із воїнами, ділив із ними їхню тривогу й неспокій, підтримував, проводжав у засвіти бойових побратимів, дивився в очі смерті й цінував кожен новий день. «Моя мандрівка у Країну морпіхів» — це щоденник про те, як важливо прагнути до перемоги і розуміти, що найважливіша перемога — над самим собою; про те, як важливо мріяти, не зупинятися і вірити у нездоланну силу добра. Тут про честь, відвагу, майбутнє та сьогодення, відверті розмови, місця і людей, та що це за Країна морпіхів і де її шукати.

9_08_2023_12«RECвізити. Антологія письменницьких голосів»

Авторка проєкту – Тетяна Терен

Оформлення – Оксана Йориш, Тетяна Омельченко

Це трикнижжя – уже про сучасних українців у світі літератури. Одразу три книги душевних і глибоких інтерв'ю розкриє перед читачем найзнаковіших письменників нашої країни. Вони – про авторів, які слово за словом сплітають український літературний простір: є тут Юрій Андрухович, Василь Голобородько, Лариса Денисенко, Іван Дзюба, Іван Драч, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Юрій Іздрик, Ігор Калинець, Іван Малкович, Дмитро Павличко, Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько, Юрій Винничук, Василь Герасим'юк, Роман Іваничук, Володимир Рутківський, Мар'яна Савка, Василь Шкляр та ін. Тож якщо ви бажаєте поглибити своє розуміння українського літературного процесу, його тяглості, прочинити двері у творчу майстерню письменників – беріться за «RECвізити».

9_08_2023_13«Світлий шлях: історія одного концтабору»

Автор – Станіслав Асєєв

Оформлення – Іван Шкоропад

Ще одна книга, в якій звучить тема війни в Україні. Тут український журналіст розповідає про своє перебування у полоні проросійських сил в окупованому Донецьку, куди він потрапив за сфабрикованими звинуваченнями «у шпигунстві» у травні 2017 року та був звільнений 29 грудня 2019 року в межах обміну полоненими. Книга розкриває неприховану правду про полон, який стирає межі між людськими почуттями, про життя, яке вирує на сусідній вулиці, про тортури, які стають буденністю, а також про людську жорстокість, яка не має меж. Розповідає про в'язницю, де немає жодних законів і де головне завдання — вижити, коли жити вже не хочеться й від тебе майже нічого не залежить, зберегти здоровий глузд, коли вже близький до божевілля, залишитися людиною в нелюдських умовах, де віра, прощення, ненависть і навіть погляд між катом і жертвою набувають інших сенсів.

9_08_2023_14«Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності»

Автор – Михайло Винницький

Оформлення – Іван Шкоропад

У книжці Михайла Винницького детально та послідовно висвітлено події в Україні 2013–2018 рр. Ця історична праця поєднує в собі точку зору науковця і спостерігача-учасника, який брав активну участь у протестах. Під час Революції Гідності Михайло Винницький був постійним коментатором англомовних ЗМІ, здійснював аналіз поточних подій у своєму блозі «Думки з Києва». А згодом написав цю книжку, яка вперше побачила світ 2019-го року англійською мовою і стала внеском автора у відстоювання позицій України в її довголітній інформаційній війні.

 

Знайомтесь: книжка!

«Тепер, або ніколи, Рікко» Майкен Нюлунд

rikkoУ Рікки знову ціла купа проблем. Ненависна їй однокласниця Ґітте теж закохана в Джіммі і,

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу

Останні новини

«Диво калинове» Дмитра Білоуса: до 105-річчя від Дня народження поета

16_04_2025_1«Диво калинове», «Чари барвінкові», «За Україну молюся!» Ці книги – мудрий батьківський заповіт Дмитра Білоуса майбутнім поколінням любити і шанувати рідну мову,

Детальніше...
«Великдень разом з бібліотекою»: Етноподорож

1Впродовж тижня напередодні Великодня наші друзі, завітавши до бібліотеки, ставали учасниками етноподорожі «Великдень разом з бібліотекою»:

Детальніше...
Щира подяка за подаровані книги

7_04_2025_1Книги живуть, коли вони в руках читача!

Детальніше...