2 квітня світ відзначає День народження відомого данського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена.
Центральна бібліотека для дітей вітає всіх юних читачів з цією подією та запрошує відвідати художньо-ілюстративну виставку «Чарівний світ Г. К. Андерсена». Ми впевнені, що казки Андерсена люблять абсолютно всі!
Г. К. Андерсен говорив: «Все, що ви бачите, може стати казкою, і ви можете отримати історію про все, до чого торкаєтеся». Так і було з його казковими історіями: олов'яний солдатик, штопальна голка, сумні вежі, - всі ці предмети лягли в основу казкових сюжетів. Цікава казкова історія захоплює нестримну юну фантазію і несе читача у чарівний світ краси, добра і магії.
У казках Андерсена добро і любов перемагають, але інколи його твори залишають легкий смуток і роздуми. Після читання хочеться помовчати, побути сам на сам зі своїми почуттями, а потім знову повернутися до книжки. Письменник спеціально нікого не повчає, нічого не проголошує, він просто веде нас по своїй казковій країні й спонукає думати й співпереживати.
За своє життя Г. К. Андерсен написав 170 казок! Свою першу казку під назвою «Сальна свічка» письменник написав ще під час навчання в школі.
Казки Ганса Крістіана Андерсена стали культурним надбанням світу, їх читають діти в різних куточках світу.
Більше про Г. К. Андерсена читайте на сторінках сайту: про казкаря , про премію Г. К. Андерсена

Цікаве про казкаря
- У дитинстві його дражнили через зовнішність та високий голос. Бувало таке, що вчителі били його по руках лінійкою за неуважність і неграмотність, а однокласники цуралися його і знущалися. Подібно до гидкого каченяти, Андерсен став «лебедем» — культурним, всесвітньо відомим письменником.
- Одного разу дівчинка Сара подарувала йому білу троянду. Хлопець настільки був вражений нечуваним проявом уваги, що ця подія врізалась на все життя у його пам'ять. І цю троянду Андерсен згадує в багатьох казках.
- Письменник дуже любив подорожувати – за своє життя він здійснив 29 великих подорожей. Близько 10 років прожив за межами Данії. Андерсен познайомився з багатьма письменниками і діячами мистецтв. У Парижі він познайомився з Генріхом Гейне, у Римі — з відомим тоді скульптором Торвальдсеном. В Англії Андерсен потоваришував із Чарльзом Діккенсом, з яким довго листувався. У Франції Андерсен зблизився з Віктором Гюго, познайомився з Оноре де Бальзаком і Олександром Дюма.
- Він був страшним панікером. Маленька подряпина могла навести на нього жах, а самі лише назви хвороб викликали паніку.
- Андерсен мав багато фобій. Він боявся собак. Він не їв свинину, бо боявся заразитися паразитами. Під час подорожі він тримав у своєму багажі довгу мотузку на випадок, якщо йому доведеться рятуватися від пожежі. Він боявся, що його випадково вб'ють. А пограбування бачив на кожному кроці.
- У кошмарах йому бачилося, що його ховають живцем, тому щовечора перед сном він клав біля ліжка записку: «Я тільки здаюся мертвим».
- Мав звичку дуже економити – при кожній покупці постійно мучився питанням,чи не переплатив він .
- Вічним стражданням Андерсена був зубний біль. Втрачаючи черговий зуб, він засмучувався, а попрощавшись з останнім у 68 років, заявив, що тепер не зможе писати казки.
- Оскільки письменник не мав своїх дітей, то любив розповідати цікаві історії чужим діткам.
Вислови Г. К. Андерсена
- «Життя кожної людини - це казка, написана рукою Господа»
- «Подорожі - це життя», «Подорожі дивно розширюють розум»
- «Саме життя є найдивовижнішою казкою»
- «Весь світ - це ряд чудес, але ми так звикли до них, що ми називаємо їх звичайними речами»
- «Все, що ви бачите, може стати казкою, і ви можете отримати історію про все, до чого торкаєтеся»
- «Бути корисним для світу є єдиним способом бути щасливим»
- «Тепер він був радий, що переніс стільки горя і бід, – він міг краще оцінити своє щастя». «Гидке каченя»
- «Не біда з'явитися на світло в качиному гнізді, якщо ти вилупився з лебединого яйця!» «Гидке каченя»
- «Її сила – в її люблячому серці» , «Снігова королева»
- «Немає більш небезпечнішої зброї проти чорта, ніж чорнило і друкарство: вони коли-небудь остаточно проженуть його зі світу» Г. К. Андерсен
- «Казка — це те золото, що блищить вогником в дитячих очках» Г. К. Андерсен
- «Життя, як гарна мелодія, тільки пісні переплуталися» Г. К. Андерсен
- «Коли віддаляєшся від гір, то тільки тоді бачиш їх у справжньому образі, так само і з друзями» Г. К. Андерсен
|